Modlitwy o pokój w sanktuarium maryjnym w Fatimie

Modlitwy o pokój w sanktuarium maryjnym w Fatimie
Zdjęcie ilustracyjne (Fot. depositphotos.com/pl)
PAP/dm

Kilkadziesiąt tysięcy pielgrzymów z całego świata, w tym Polaków, modli się o pokój w sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Fatimie, w środkowej Portugalii. Uroczystości rozpoczęte na głównym placu tego miejsca kultu w czwartkowy wieczór zbiegają się ze 106. rocznicą zakończenia objawień maryjnych w Fatimie.

Podczas nabożeństwa z udziałem katolików ze wszystkich kontynentów, zanoszone są modlitwy o pokój na świecie, w szczególności za ustanie konfliktów zbrojnych na Ukrainie oraz w Strefie Gazy.

W intencjach zakończenia wojen pielgrzymi z ponad 30 państw świata, odmówili podczas czwartkowego czuwania kilka modlitw w tym, różaniec. Prowadzący modlitwę kapłani część modlitw odmówili po polsku.

Modlitwa o pokój na Ukrainie i w Strefie Gazy

Podczas wieczornego nabożeństwa pielgrzymi, którzy przybyli do sanktuarium w zorganizowanych grupach uczestniczyli w procesji z figurką Matki Bożej Fatimskiej na głównym placu sanktuarium wypełnionym wiernymi trzymającymi w dłoniach zapalone świece.

DEON.PL POLECA

Z informacji przekazanych przez władze portugalskiego sanktuarium wynika, że Polacy są obok Włochów i Francuzów jedną z najliczniejszych grup narodowościowych, która przybyła do Fatimy na dwudniowe uroczystości. Zakończą się one w piątek po południu.

Na modlitewnym czuwaniu w portugalskim sanktuarium obecnych jest około pół tysiąca polskich pielgrzymów, z czego część to osoby mieszkające na co dzień w Anglii i Holandii.

Podczas uroczystości w sanktuarium, którym przewodniczy kardynał Americo Aguiar, portugalscy duchowni kilkakrotnie podczas modlitw przypominali o przesłaniu fatimskim przekazanym przez Maryję trzem pastuszkom od maja do października 1917 r. Apel ten opiera się na wezwaniu do pokuty, modlitwy i nawrócenia.

PAP/dm

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Stanisław Mrozek SJ

Czy można obejść się bez Maryi i dojść do Boga? To tak jakby zapytać, czy człowiek może przyjść na świat i wychować się bez ojca i matki. Z woli Chrystusa, Jego Matka stała się również...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Modlitwy o pokój w sanktuarium maryjnym w Fatimie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.