Filipiny: zasztyletowano kapłana katolickiego

Filipiny: zasztyletowano kapłana katolickiego
(fot. shutterstock.com)
KAI / pk

W mieście Tanjay na środkowofilipińskiej wyspie Negros zginął 29 września rano od ciosów nożem 44-letni kapłan katolicki ks. Antonio Magalso.

- Jesteśmy głęboko wstrząśnięci tym zabójstwem, popełnionym z zimną krwią i całkowicie bezsensownym - powiedział watykańskiej agencji misyjnej FIDES ks. Nathaniel B. Gomez, przełożony Kolegium św. Katarzyny z diecezji Dumaguete, do której należał zamordowany duchowny.

Zapewnił on, że ks. Magalso "był zwykłym proboszczem, bardzo lubianym przez swoich wiernych, oddanym pracy duszpasterskiej". Nie był przy tym działaczem zaangażowanym na innych polach, a jego gwałtowna śmierć nie wynikała też z chęci kradzieży - twierdzi ks. Gomez, dodając, że policja prowadzi obecnie śledztwo w tej sprawie.

Z jego wypowiedzi wynika ponadto, że do zabójstwa doszło w chwili, gdy kapłan udawał się do miasteczka na terenie swej parafii, aby odprawić tam Mszę świętą. Został wówczas napadnięty i zadano mu kilka ciosów nożem w plecy. Natychmiast przewieziono go do szpitala, ale zmarł po drodze. Dzięki zeznaniom kilku świadków policja ujęła zabójcę i wstępnie go przesłuchała. Według pierwszych przecieków może nim być człowiek chory psychicznie.

Biskup diecezji Dumaguete - Julito Cortes zarządził godzinę świętą adoracji we wszystkich parafiach i modlitwę za ks. Magalso i jego mordercę. Odwiedził też parafię Krzyża Świętego, której proboszczem był zabity kapłan, pocieszając i dodając otuchy parafianom, życząc im, aby "mieli odwagę i modlili się" oraz aby "przeżyli to wydarzenie w duchu pokoju i miłosierdzia".

Zamordowany kapłan był m.in. zaangażowany w dzieło ewangelizacji i przewodniczył diecezjalnej komisji apostolatu biblijnego. - Jesteśmy bardzo zmartwieni tą stratą, a także miejscowi ludzie są przygnębieni - powiedział ks. Gomez.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Filipiny: zasztyletowano kapłana katolickiego
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.