Floryda: spotkanie biskupów całej Ameryki

Floryda: spotkanie biskupów całej Ameryki
(fot. Paolo Bona / Shutterstock.com)
KAI / mc

W Tampie na Florydzie zakończyło się 25 lutego trzydniowe spotkanie biskupów z całej Ameryki zorganizowane przez episkopat USA. Uczestniczyło w nim ok. 150 hierarchów ze Stanów Zjednoczonych, Ameryki Łacińskiej i Kanady. Było to 38. z kolei wydarzenie tego typu. Obradowano pod hasłem "Jezus Chrystus obliczem miłosierdzia Ojca", zaczerpniętym z bulli Franciszka "Misericordiae vultus", ogłaszającej Jubileuszowy Rok Miłosierdzia.

"Uczymy się od siebie wzajemnie, wspieramy siebie, dodajemy sobie nawzajem odwagi. Jesteśmy zjednoczeni w pragnieniu wiernego podążania za Chrystusem" - powiedział bp Douglas Crosby z Ontario w Kanadzie.
Hierarchowie, jak ujęli to w oświadczeniu na zakończenie spotkania, spoglądali na problemy współczesnego świata z perspektywy uzdrawiającej i jednoczącej miłości Jezusa. Poruszyli takie kwestie, jak problem imigracji, ewangelizacja środowisk miejskich, prawa tubylców, samobójstwo wspomagane z udziałem lekarza, niebezpieczeństwo pornografii, a także wzrastające zagrożenia dla wolności religijnej na świecie. Ponadto podzielili się doświadczeniami realizacji Roku Miłosierdzia przez poszczególne episkopaty.
"Spoglądając na ludzi siedzących po przeciwnej stronie stołu widziałem braci w Chrystusie" - powiedział abp Joseph E. Kurtz, przewodniczący episkopatu Stanów Zjednoczonych.
Te nieformalne obrady hierarchów odbyły się w ramach Międzyamerykańskich Spotkań Biskupów, organizowanych średnio co roku lub co dwa lata od 1967 w celu ukazywanie jedności Kościoła Półkuli Zachodniej.

DEON.PL POLECA
Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Floryda: spotkanie biskupów całej Ameryki
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.