Papież: wojna przynosi jedynie śmierć i zniszczenie

Papież: wojna przynosi jedynie śmierć i zniszczenie
(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.jezuici.pl)
1 rok temu
KAI / jb

O dialog i samokontrolę w obliczu napięć, jakie w ostatnich dniach pojawiły się w świecie zaapelował papież po modlitwie „Anioł Pański”.

Oto słowa Papieża w tłumaczeniu na język polski:

Drodzy bracia i siostry,

W wielu częściach świata odczuwany jest straszliwy klimat napięcia. Wojna przynosi ze sobą jedynie śmierć i zniszczenie. Wzywam wszystkie strony do podtrzymywania płomienia dialogu i samokontroli oraz zapobieganie cienia wrogości. Módlmy się w milczeniu, aby Pan obdarzył nas tą łaską.

Serdecznie pozdrawiam was, pielgrzymów, przybyłych z Włoch i innych krajów. Pozdrawiam rodziny, stowarzyszenia, grupy parafialne, w szczególności młodzież przygotowującą się do bierzmowania z Mozzo i Almè, w diecezji Bergamo oraz grupę „Fraterna Domus”.

W pierwszą niedzielę roku ponownie składam najlepsze życzenia pogody ducha i pokoju w Panu. W chwilach radosnych i trudnych powierzmy się Temu, który jest naszą nadzieją! Przypominam również zobowiązanie, które podjęliśmy w Nowy Rok, w Dzień Pokoju: „Pokój jako droga nadziei: dialog, pojednanie i nawrócenie ekologiczne”. Z pomocą Bożej łaski możemy to urzeczywistnić.

Życzę dobrej niedzieli. I proszę, nie zapomnijcie o mnie w modlitwie. Smacznego obiadu i do zobaczenia jutro w uroczystość Objawienia Pańskiego.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek
31,43 zł
44,90 zł

Mądrość przychodzi z wiekiem

Oni najlepiej rozumieją, że życie czasem się komplikuje. Gdy popełniamy błąd, stają przy nas. Osoby starsze to nieocenieni doradcy. Upływający czas zabrał im młodość, lecz dał mądrość.

Ta jedyna w swoim...

Skomentuj artykuł

Papież: wojna przynosi jedynie śmierć i zniszczenie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.