Arturo Sosa SJ: w Kościele toczy się polityczna wojna

Arturo Sosa SJ: w Kościele toczy się polityczna wojna
(fot. Łukasz Sośniak SJ)
Logo źródła: America Magazine Gerard O’Connell / kk

"Ataki skierowane przeciwko papieżowi, są walką pomiędzy tymi, którzy marzą o Kościele Soboru Watykańskiego II, a tymi którzy go odrzucają" - powiedział Arturo Sosa SJ.

W rozmowie z włoskimi dziennikarzami generał jezuitów stwierdził, że nie ma żadnych wątpliwości, że obecnie w Kościele toczy się polityczna wojna. "Te ataki mają na celu wpłynięcie na wybór kolejnego papieża" - dodawał ojciec Sosa, podkreślając, że krytycy wiedzą, że "Franciszek się nie zmieni".

"Ojciec Święty od samego początku jest przekonany co do słuszności tego, co robi" - wyjaśniał jezuita. "Franciszek nie jest młodym człowiekiem i ze względu na swój wiek, wiadomo, że to nie będzie najdłuższy pontyfikat w historii. Dlatego krytycy celują we wskazanie następcy, ponieważ zdają sobie sprawę, że potrzeba ponad 50 lat by faktycznie wprowadzić w życie reformy soboru".

DEON.PL POLECA
"Papież Franciszek jest synem Soboru Watykańskiego II, a to kładzie na niego odpowiedzialności, by zaangażować wszystkie swoje siły i możliwości we wcielenie marzeń o Kościele, które zrodziło to wielkie wydarzenie. Na tym polega jego wkład w dzieje Kościoła" - dodawał Arturo Sosa SJ.

Generał jezuitów podał jako przykład obecną krytykę dokumentu przygotowawczego do synodu o Amazonii, zwracając uwagę, że ci sami ludzie, którzy kiedyś krytykowali synody o rodzinie i o młodzieży, dziś podważają przygotowania trzeciego synodu. Sosa nie zgadza się z nimi i twierdzi, że synodalność, którą wdraża Franciszek, tworzy prawdziwą jedność.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Gian Franco Svidercoschi

Kościół. Świętość i grzech. Nadzwyczajne dobro i odwieczne zło.

Od starożytności chrześcijaństwo zmaga się z dwoma demonami: klerykalizmem i pedofilią. Ten piekielny związek, który wyrządził wiele krzywd, został rozbity całkiem niedawno. A towarzyszyło temu wielkie...

Skomentuj artykuł

Arturo Sosa SJ: w Kościele toczy się polityczna wojna
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.