Franciszek: Chrześcijanin niesie pokój, bo Chrystus jest pokojem

Franciszek: Chrześcijanin niesie pokój, bo Chrystus jest pokojem
Papież Franciszek odprawił mszę św. dla Kongijczyków (fot. Giuseppe Lami/ANSA/EPA/PAP)
PAP/mk

- Chrześcijanin niesie pokój, bo Chrystus jest pokojem. Po tym rozpoznaje się, że należymy do niego - mówił papież Franciszek podczas mszy św. odprawionej dla Kongijczyków w bazylice św. Piotra w Rzymie.

Bazylikę Świętego Piotra wypełniły afrykańskie śpiewy i tańce. Msza odbyła się w dniu, w którym Franciszek miał przebywać w Demokratycznej Republice Konga. W trakcie tej podróży papież planował odwiedzić także Sudan Południowy, lecz wizyta została przełożona z powodu poważnych problemów Ojca Świętego z poruszaniem się w wyniku dotkliwego bólu kolana.

- Kto wywołuje urazę, podsyca do nienawiści, wykorzystuje innych, nie pracuje dla Jezusa, nie niesie jego pokoju - mówił w homilii Franciszek. Papież modlił się o pokój i pojednanie w "tak zranionej i wyzyskiwanej" Demokratycznej Republice Konga.

Wezwał też do modlitwy o to, by "chrześcijanie byli świadkami pokoju, zdolnymi przezwyciężyć każdą nienawiść i pragnienie zemsty, a także pokusę myślenia, że pojednanie nie jest możliwe oraz każde chore przywiązanie do swojej grupy, które prowadzi do pogardy dla innych".

Papież podkreślił, że społeczeństwo zmienia się, jeśli serca ludzi "nie są na wojnie", nie są "uzbrojone w gniew i złość".

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Łukasz Walewski

Jak walczyć o swoje, nie doprowadzając do katastrofy

W jaki sposób myślą tyrani? Czy wszyscy są tacy sami? Jak zdobyć nad nimi przewagę, a potem rozbroić i pokonać? Czy lepiej ostro naciskać oponenta, a może...

Skomentuj artykuł

Franciszek: Chrześcijanin niesie pokój, bo Chrystus jest pokojem
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.