Kongijski kapłan o papieżu Franciszku: okazuje nam bliskość, nie zostawia nas samymi

Kongijski kapłan o papieżu Franciszku: okazuje nam bliskość, nie zostawia nas samymi
Fot. Imani Bahati / Unsplash
KAI / kb

Kongijczycy modlą się, by papieska pielgrzymka w ich ojczyźnie jak najszybciej mogła dojść do skutku i stać się zasiewem pokoju na tej ziemi doświadczonej długoletnim konfliktem. „Mimo problemów ze zdrowiem Franciszek nie zostawia nas samymi i daje nam doświadczyć swej bliskości” – mówi ks. Sylvestre Abesengie, odpowiedzialny za kongijską wspólnotę w Rzymie.

Papież dla Konga

Papież odprawi dla niej jutro Mszę w bazylice watykańskiej w jedności z kard. Pietro Parolinem, który zastępuje go w stolicy DR Konga.

Kapłan podkreśla, że kongijska wspólnota z wdzięcznością przyjęła papieskie zaproszenie do modlitwy. „Rzym połączy się z Kinszasą specjalnym mostem, w centrum którego znajdzie się nasza udręczona ojczyzna. Pokazuje to, że mimo zdrowotnych ograniczeń Papież jest czułym ojcem, który towarzyszy swym cierpiącym dzieciom” – mówi Radiu Watykańskiemu ks. Sylvestre.

„Te dwa wydarzenia pozwalają nam doświadczać ojcowskiej bliskości Papieża. Obecność papieskiego wysłannika w Kinszasie będzie ogromnym pocieszeniem dla naszego narodu, który bardzo liczył na odwiedziny Franciszka – mówi papieskiej rozgłośni ks. Sylvestre Abesengie. – Jutro modlitwa o pokój i w intencji naszego kraju będzie zanoszona nie tylko w stolicy, ale we wszystkich kongijskich diecezjach oraz w Watykanie. Kard. Pietro Parolin odprawi liturgię w tym samym miejscu, gdzie miał być Franciszek, jednocześnie my będziemy się z nim jednoczyć na modlitwie w bazylice watykańskiej. W jedności z Piotrem będziemy się wspólnie modlić za kongijski naród, który cierpi i przeżywa różnorodne trudności związane z wojną.“

Źródło: KAI / kb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Gerhard Ludwig Müller

Skała pośród wzburzonego morza

Papiestwo to jedna z najbardziej niezwykłych instytucji świata. W równej mierze fascynuje, co wywołuje gorące dyskusje. Ta książka wyjaśnia narosłe przez wieki kontrowersje i pozwala zrozumieć misję papieża w Kościele i...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Kongijski kapłan o papieżu Franciszku: okazuje nam bliskość, nie zostawia nas samymi
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.