Franciszek modli się za ofiary katastrofy we Włoszech

Franciszek modli się za ofiary katastrofy we Włoszech
Fot.: Grzegorz Gałązka
KAI/tkb

Papież Franciszek wyraził współczucie dla narodu włoskiego w związku z tragedią do której doszło podczas katastrofy kolejki linowej Stresa-Mottarone, w której zginęło 14 osób, zaś 5 letnie dziecko w stanie krytycznym przebywa w szpitalu - informuje KAI.

"Ojciec Święty Franciszek z wielkim smutkiem przyjął wiadomość o dramatycznym wypadku, który wydarzył się w kolejce linowej Stresa-Mottarone i pragnie przekazać rodzinom ofiar wyrazy bliskości i serdecznego współczucia. Myśląc ze wielkim wzruszeniem o tak wielu żywotach, tragicznie przerwanych, gdy byli pogrążeni w podziwie dla dzieła stworzenia, zapewnia o swojej modlitwie za tych, którzy zginęli, za tych, którzy ich opłakują i za małego Eitana, którego delikatną historię śledzi z obawą" - przekazał sekretarz stanu, kard. Pietro Parolin.

DEON.PL POLECA
Po tragedii włoski rząd zarządził szereg restrykcyjnych kontroli wszystkich kolejek linowych na terenie Włoch. Do takiej tragedii nie może już nigdy więcej dojść - komentują eksperci związani z transportem i inżynierią.

"Jego Świątobliwość w szczególny sposób uczestniczy w cierpieniu miejscowej wspólnoty i diecezji Novara i jest blisko umiłowanego narodu włoskiego, wstrząśniętego tą poważną tragedią. Błagając Pana o pocieszenie dla tych, którzy cierpią, przekazuje z serca apostolskie błogosławieństwo wszystkim cierpiącym" - napisał w imieniu papieża kard. Parolin.

DEON.PL POLECA

Źródło: KAI/tkb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Domenico Agasso

Papież mówi głośno o tym, o czym sami boimy się nawet pomyśleć

Franciszek nie dzieli ludzi na wierzących i niewierzących. Wyciąga rękę do wszystkich i tłumaczy, że pandemia jest sygnałem alarmowym. „Potrzebujemy planu, by znów...

Skomentuj artykuł

Franciszek modli się za ofiary katastrofy we Włoszech
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.