Franciszek odwiedzi w końcu Argentynę? Papież: "Mam pomysł, by udać się w podróż"

Franciszek odwiedzi w końcu Argentynę? Papież: "Mam pomysł, by udać się w podróż"
fot. PAP/EPA/CLAUDIO PERI
PAP / pk

Papież Franciszek powiedział w czwartek, że ma zamiar pojechać w przyszłym roku do swej ojczystej Argentyny. Opuścił ten kraj w marcu 2013 roku po ustąpieniu papieża Benedyka XVI i przybył do Watykanu na konklawe.

O zamiarze takiej podróży, o której wcześniej pisała prasa, papież mówił podczas spotkania z okazji zakończenia pierwszego światowego kongresu edukacyjnych Eko-Miast. Zorganizowany on został w Papieskim Instytucie Patrystycznym Augustinianum w Rzymie przez ruch edukacyjny Scholas Occurrentes i Bank Rozwoju Ameryki Łacińskiej. Na obrady przybyli burmistrzowie 50 miast z wielu krajów.

DEON.PL POLECA
W czasie wizyty w Augustynianum podczas połączeń z innymi miastami zapytano papieża, czy wybiera się do Argentyny?

Odparł: "Mam pomysł, by udać się w podróż w przyszłym roku. Zobaczymy, czy będzie to możliwe".

W wydarzeniu z papieżem uczestniczył między innymi prezes piłkarskiego klubu Napoli - tegorocznego mistrza Włoch Aurelio De Laurentiis. Podarował on mu koszulkę klubu z Neapolu z numerem 10 i napisem "Papież Franciszek", a także złoty model stopy jego rodaka, legendy tej drużyny Diego Armando Maradony. Poprosił papieża, by "dał kopa niesprawiedliwości".

Źródło: PAP / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Gerhard Ludwig Müller

Skała pośród wzburzonego morza

Papiestwo to jedna z najbardziej niezwykłych instytucji świata. W równej mierze fascynuje, co wywołuje gorące dyskusje. Ta książka wyjaśnia narosłe przez wieki kontrowersje i pozwala zrozumieć misję papieża w Kościele i...

Skomentuj artykuł

Franciszek odwiedzi w końcu Argentynę? Papież: "Mam pomysł, by udać się w podróż"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.