Franciszek przyjął abp Gänsweina. Audiencję "należy wiązać" z jego nową misją

Franciszek przyjął abp Gänsweina. Audiencję "należy wiązać" z jego nową misją
fot. BR24 / YouTube
KAI / pk

Papież Franciszek przyjął dziś na audiencji prywatnej arcybiskupa Georga Gänsweina, tytularnego arcybiskupa Urbisaglia, Prefekta Domu Papieskiego - poinformowało Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej.

Jak twierdzi Franca Giansoldati z rzymskiego dziennika "Il Messaggero" dzisiejszą audiencję należy wiązać z nową misją jaką papież zechce powierzyć 66-letniemu byłemu sekretarzowi osobistemu Benedykta XVI (od 2003 roku).

Zdaniem dziennikarzy może to być albo funkcja dyplomatyczna - jako papieski przedstawiciel w jednym z krajów, albo reprezentowanie papieża w jednym z ważnych sanktuariów podlegających Stolicy Apostolskiej, albo też kierowanie jedną z diecezji niemieckich. Nie można też wykluczać powierzenia zadań w Kurii Rzymskiej. Dzisiejsza audiencja zapowiada, że w najbliższym czasie poznamy decyzję Ojca Świętego co do dalszych losów arcybiskupa Gänsweina.

Źródło: KAI / pk

DEON.PL POLECA


Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Roman Groszewski SJ

Nie bój się, jesteś wolny

Pragniemy szczęścia i poczucia, że przeżywamy swoje życie w pełni. Żeby to osiągnąć, wyznaczamy sobie różne cele, planujemy, podejmujemy decyzje. Tym wszystkim działaniom bardzo często towarzyszy jednak lęk.

Jak przestać...

Skomentuj artykuł

Franciszek przyjął abp Gänsweina. Audiencję "należy wiązać" z jego nową misją
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.