Franciszek spotka się z Joe Bidenem. Z programu wykreślono wspólną Eucharystię

Franciszek spotka się z Joe Bidenem. Z programu wykreślono wspólną Eucharystię
Fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl
1 miesiąc temu
KAI / pk

Dziś Ojciec Święty przyjmie na audiencji prezydenta Stanów Zjednoczonych Ameryki Joe Bidena - podaje agencja CNA. Z programu spotkania wykreślono jednak udział prezydenta we Mszy Świętej z papieżem Franciszkiem.

Jak podaje CNA otoczenie prezydenta pierwotnie poprosiło, aby Biden uczestniczył we Mszy św. z papieżem wcześnie rano, ale propozycja ta została odrzucona przez Watykan po rozważeniu wpływu, jaki przyjęcie przez prezydenta Bidena Komunii św. z rąk papieża miałoby na dyskusje, którą episkopat USA planuje przeprowadzić podczas swej sesji plenarnej, rozpoczynającej się w środę, 16 czerwca. Amerykańscy biskupi mają głosować nad utworzeniem komisji, która opracowałaby dokument na temat konsekwencji eucharystycznej.

Prezydent Biden udaje się w podróż z Brukseli, gdzie uczestniczył w spotkaniu G7, a następnie poleci do Genewy na zaplanowany na 16 czerwca szczyt z prezydentem Rosji Władimirem Putinem.

Ówczesny wiceprezydent USA Biden po raz pierwszy spotkał się z papieżem Franciszkiem we wrześniu 2015 r., kiedy to papież odwiedził Stany Zjednoczone, by wziąć udział w Światowym Spotkaniu Rodzin w Filadelfii.

W następnym roku, 29 kwietnia 2016 r., Biden udał się do Watykanu na szczyt poświęcony medycynie regeneracyjnej, gdzie chwalił papieża Franciszka i opowiadał się za globalnym dążeniem do wyleczenia raka.

Biden rozpoczął swoje przemówienie w Watykanie od wspomnienia, jak podczas wizyty w Stanach Zjednoczonych we wrześniu 2015-go papież Franciszek pocieszył go po stracie jego najstarszego syna Beau, który zmarł w wieku 46 lat na raka mózgu.

 

AKTUALIZACJA [11:47]

Szef watykańskiej dyplomacji, arcybiskup Paul Richard Gallagher, powiedział portalowi National Catholic Reporter, że nie ma jakiekolwiek wiedzy na temat planów wizyty w tym tygodniu Joe Bidena w Watykanie i ewentualnego spotkania z papieżem Franciszkiem – donosi na Twitterze watykanista, Joshua McElwee.

Źródło: KAI / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Domenico Agasso
21,97 zł
31,37 zł

Książka w przedsprzedaży! Wysyłamy po 12 maja

Papież mówi głośno o tym, o czym sami boimy się nawet pomyśleć

Franciszek nie dzieli ludzi na wierzących i niewierzących. Wyciąga rękę do wszystkich i tłumaczy, że pandemia...

Skomentuj artykuł

Franciszek spotka się z Joe Bidenem. Z programu wykreślono wspólną Eucharystię
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.