Francuski biskup: być może jesienią papież odwiedzi Francję

Francuski biskup: być może jesienią papież odwiedzi Francję
fot. Télé Matin / YouTube
1 miesiąc temu
KAI / pk

"Jesienią możliwa jest wizyta Ojca Świętego we Francji" - powiedział w Poniedziałek Wielkanocny w porannej audycji Radio Classique biskup podparyskiej diecezji Nanterre, Matthieu Rougé.

Radość katolików będzie udziałem wszystkich mieszkańców Francji, zarówno tych, "którzy są spontanicznie na jego fali", jak i "tych, którzy są trochę mniej" - zaznaczył. Dodał, że będąc katolikami, wiemy, iż Biskup Rzymu jest papieżem (...), następcą Piotra. "Wolno nam czasem wyrazić sprzeciw, ale jednocześnie jesteśmy lojalni i wdzięczni".

Biskup Nanterre wyraził zadowolenie ze sprawnego przebiegu tegorocznych uroczystości wielkanocnych, pomimo pandemii Covid-19. "Ceremonie zostały zwielokrotnione i dostosowane do ograniczeń" - podkreślił. W odróżnieniu od ubiegłego roku, w niedzielę 4 kwietnia wierni mogli pójść do kościołów, aby celebrować najważniejsze święto chrześcijaństwa. Z powodu godziny policyjnej Wigilia Paschalna była celebrowana w wielu parafiach od godz. 6.00 rano - powiedział biskup Rougé.

Zapytany o wpływ pandemii Covid-19 na życie Kościoła, biskup Naterre odpowiedział, że "była to hojność wiernych". Dla Kościoła najważniejsze jest przekazywanie i celebrowanie wiary oraz służba najuboższym. "Mam nadzieję, że Kościół zdoła przetrwać ten kryzys gospodarczy" - powiedział w wywiadzie dla Radio Classique francuski hierarcha.

Źródło: KAI / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Gerhard Ludwig Müller
48,93 zł
69,90 zł

Skała pośród wzburzonego morza

Papiestwo to jedna z najbardziej niezwykłych instytucji świata. W równej mierze fascynuje, co wywołuje gorące dyskusje. Ta książka wyjaśnia narosłe przez wieki kontrowersje i pozwala zrozumieć misję papieża w Kościele i...

Skomentuj artykuł

Francuski biskup: być może jesienią papież odwiedzi Francję
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.