Gdzie oglądać transmisję z beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego i matki Róży Czackiej?

Gdzie oglądać transmisję z beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego i matki Róży Czackiej?
Matka Róża Czacka i kardynał Stefan Wyszyński (Fot. archwwa.pl)
archwwa.pl/parafiaopatrznoscibozej.pl/polskie radio/KAI/dm

W niedzielę  12 września 2021 r. w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie odbędzie się beatyfikacja kard. Stefana Wyszyńskiego i matki Elżbiety Róży Czackiej. Msza beatyfikacyjna rozpocznie się o godz. 12.00. Ze względu na ograniczenia epidemiczne w uroczystości weźmie udział od 7 do 8 tys. ludzi. Transmisję beatyfikacji będzie można śledzić online, a także współuczestniczyć w wydarzeniu za pośrednictwem telemostów zlokalizowanych w kościołach w całej Polsce.

Mszy świętej beatyfikacyjnej przewodniczyć będzie legat papieski kardynał Marcello Semeraro, prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych. Towarzyszyć mu będą jałmużnik papieski kard. Konrad Krajewski, kard. Dominik Duka z Pragi, kard. Kazimierz Nycz i kard. Stanisław Dziwisz. Mszę świętą koncelebrować będzie około 600 księży z Polski, około 80 polskich biskupów i 45 hierarchów z zagranicy.

Archidiecezja Warszawska przypomina na swojej stornie, że uczestnictwo w uroczystościach beatyfikacyjnych możliwe jest dla osób posiadających karty wstępu. Pozostałe osoby są proszone o łączność duchową poprzez udział w transmisji.

Świątynia Opatrzności Bożej zostanie otwarta dla wiernych o godz. 9.00. Obrzęd beatyfikacji będzie miał miejsce zaraz na początku Mszy świętej, bezpośrednio po akcie pokuty. Szczegóły liturgii można zobaczyć na stornie Archidiecezji Warszawskiej. Są tam również zamieszczone praktyczne informacje dla uczestników beatyfikacji.

Gdzie będzie można zobaczyć transmisję z uroczystości?

Transmisję z Mszy beatyfikacyjnej kard. Stefana Wyszyńskiego i matki Róży Czackiej będzie można obejrzeć na stronie Świątyni Opatrzności Bożej, a także na kanale na Youtube tejże świątyni. Transmisję będzie można śledzić również na kanale YouTube Archidiecezji Warszawskiej i na jej Facebooku.

DEON.PL POLECA

Beatyfikację będzie transmitować również Telewizja Publiczna. Uroczystości będzie można oglądać w: TVP1, TVP Polonia, TVP Wilno oraz TVP Info. Transmisję Mszy św. beatyfikacyjnej będzie można wysłuchać również na antenie Programu Pierwszego Polskiego Radia.

Transmisja Mszy beatyfikacyjnej kard. Stefana Wyszyńskiego i matki Róży Czackiej:

W uroczystościach beatyfikacyjnych kard. Stefana Wyszyńskiego i matki Elżbiety Czackiej w niedzielę 12 września będzie można współuczestniczyć za pośrednictwem telemostów zlokalizowanych w kościołach w całej Polsce. 

W Warszawie telebimy zostaną zainstalowane w trzech miejscach - Archikatedrze św. Jana Chrzciciela na warszawskiej Starówce, kościele Najświętszego Zbawiciela w Śródmieściu i na Grochowie w kościele Najczystszego Serca Maryi.

Telebimy znajdą się wewnątrz kościołów, dlatego w czasie transmitowania uroczystości nie będą sprawowane w tych świątyniach msze święte. Jednak wierni zgromadzeni w tych miejscach będą mogli przyjąć komunię świętą.

Podobnie będzie w podwarszawskich Laskach oraz w Choszczówce, gdzie lubił wypoczywać prymas Wyszyński, a obecnie znajduje się siedziba Instytutu Prymasa Wyszyńskiego.

Księża, którzy zaprosili parafian do współuczestniczenia w beatyfikacji za pośrednictwem telemostu, zwracają uwagę, że to bardzo ważne, aby przeżywać taką uroczystość we wspólnocie. - Zupełnie inaczej przeżywa się taką uroczystość we wspólnocie niż samotnie przed telewizorem. To trochę tak jakbyśmy byli w Świątyni Opatrzności Bożej - mówi ks. Marcin Ośko z parafii Najświętszego Zbawiciela.

W Archikatedrze Warszawskiej telebim znajdzie się w każdej nawie, a po zakończeniu uroczystości beatyfikacyjnych, oprócz udzielenia komunii, przewidziano błogosławieństwo relikwiami bł. Stefana Wyszyńskiego.

Do kościołów może wejść każdy, dlatego duszpasterze mają nadzieję na liczny udział wiernych. - To wielkie religijne i duchowe wydarzenie, dlatego trzeba je przeżyć we wspólnocie. Mam nadzieję, że wierni odpowiedzą na moje zaproszenie do wspólnego przeżywania beatyfikacji - mówi ks. Krzysztof Ukleja, proboszcz parafii Najczystszego Serca Maryi na Grochowie.

Gdzie w Polsce będą telebimy z transmisją beatyfikacji?

 • Bydgoszcz, Bazylika św. Wincentego a Paulo
 • Częstochowa, Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze
 • Kielce, kościół św. Józefa Robotnika
 • Kraków, Sanktuarium św. Jana Pawła II
 • Laski, przed kaplicą Matki Bożej Anielskiej
 • Olsztyn, kościół bł. Franciszki Siedliskiej
 • Poznań, kościół Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny
 • Prudnik, Sanktuarium św. Józefa
 • Staszów, kościół Ducha Świętego
 • Szczecin, Archikatedra św. Jakuba Apostoła
 • Świdnica, katedra św. Stanisława Biskupa i Męczennika i św. Wacława Męczennika

Warszawa:

 • Archikatedra Warszawska św. Jana Chrzciciela
 • kościół Najczystszego Serca Najświętszej Maryi Panny
 • kościół Najświętszego Zbawiciela
 • Choszczówka, ogrody Instytutu Prymasa Wyszyńskiego

Włocławek, katedra Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

archwwa.pl/parafiaopatrznoscibozej.pl/polskie radio/KAI/dm

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Marek Zając

Człowiek, który został Prymasem Tysiąclecia

Czy można spotkać Prymasa z czasów, gdy był jeszcze zwykłym księdzem, uczniem, dzieckiem? Co łączyło go z Janem Pawłem II, a co z Bolesławem Bierutem? Wspomnienia, luźne myśli, zapamiętane przez...

Skomentuj artykuł

Gdzie oglądać transmisję z beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego i matki Róży Czackiej?
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.