Generał Jezuitów w "Modlitwie w Drodze"

Generał Jezuitów w "Modlitwie w Drodze"
(www.modlitwawdrodze.pl)
modlitwawdrodze.pl

W czasie Adwentu na naszej stronie publikowane będą codzienne rozważania Modlitwy w drodze oparte na metodzie modlitwy św. Ignacego z Loyoli.

Rozważania zostały napisane przez o. Petera Hansa Kolvenbacha SJ - znawcę Bliskiego Wschodu, byłego rektora Papieskiego Instytutu Orientalnego w Rzymie oraz przełożonego generalnego jezuitów w latach 1983-2008.

DEON.PL POLECA10-minutowe medytacje do Ewangelii z konkretnego dnia, które można odsłuchiwać lub pobierać pobrać na stronie projektu przez cały rok (www.modlitwawdrodze.pl), mogą stać się modlitwą lub duchową inspiracją podczas codziennego spaceru, drogi do pracy lub siedzenia przed komputerem.

Modlitwa w drodze to trwająca już trzy lata polska wersja międzynarodowej inicjatywy jezuitów - "pray-as-you-go". Bardzo prosty sposób korzystania z aplikacji, ułatwił tysiącom ludzi w Polsce, Wielkiej Brytanii, Portugalii, Hiszpanii i Wietnamie, korzystanie z bogactwa duchowości ignacjańskiej w codziennym życiu.

Zgodnie z wynikami badań przeprowadzonych na polskiej stronie projektu wynika, że codziennie z Modlitwy w drodze korzysta ponad 6 tys. użytkowników, w tym w większości w wieku 15-35 lat.

 [-mwd_121202n.mp3-]

__________________________

o. Peter Hans Kolvenbach SJ - Generał Towarzystwa Jezusowego w latach 1983 - 2008. Do zakonu wstąpił w 1948 w Mariendaal w Holandii. Zanim został przełożonym generalnym jezuitów, od 1958 roku studiował i pracował jako specjalista od języków orientalnych na Uniwersytecie św. Józefa w Bejrucie, w Libanie, a od 1963 również w Hadze. Od 1981 pełnił funkcję rektora Instytutu Wschodniego w Rzymie (Papieski Instytut Orientalny). Był również przełożonym wiceprowincji Bliskiego Wschodu. Współpracował z watykańskimi Kongregacjami: ds. Jedności Chrześcijan, dla Kościołów Wschodnich i dla zakonów. Obecnie ponownie przebywa w Libanie, gdzie kontynuuje swoją pracę naukową.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Generał Jezuitów w "Modlitwie w Drodze"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.