Gepard: Chrześcijaństwo to nie jest zabawa

Gepard: Chrześcijaństwo to nie jest zabawa
(fot. flickr.com / Tela Chhe)
KAI / im

Chrześcijaństwo to jest życie, to nie jest zabawa. Powiem wam coś więcej: chrześcijaństwo jest dla twardzieli, nie jest dla mięczaków i frajerów - mówił do młodych zgromadzonych na 24. Franciszkańskim Spotkaniu Młodych (FSM) w Kalwarii Pacławskiej były gangster Piotr Stępniak "Gepard".

Gość czwartkowego dnia FSM przyznał, że Jezus był wymazany z jego serca i jego życia. Zachęcał młodych, aby szanowali siebie, podkreślał, jak ważną rzeczą jest zaproszenie Boga do swoich rodzin.

- Wszyscy potrzebują Jezusa. Chcecie mieć szczęśliwe rodziny i to jest wspaniałe, bo to jest Boży dar. Jeśli człowiek ma Jezusa w swoim sercu, jego rodzina jest napełniona tą Bożą miłością, tam nie ma wyzwisk, waśni, kłótni, ani innych złych rzeczy, ale jest miłość płynąca - mówił Stępniak.

Opowiedział też o swoim życiu, o rodzinie, którą, gdy był jeszcze mały, zniszczył alkohol i o tym jak szybko trafił na przestępczą drogę. - Wszyscy nazywali mnie śmieciem i uważali, że jestem stracony, a nie było wtedy nikogo, kto by mi wskazał właściwe wartości - wspominał.

"Gepard" odsiadywał wyroki za ciężkie przestępstwa, handlował narkotykami i bronią. W więzieniu spotkał jednak człowieka, pod wpływem którego nawrócił się. Teraz przestrzega młodych przed popełnieniem jego błędów.

- Szatan przychodzi i daje nam używki, a potem zniewala. Mówisz: mnie to nie dotyczy. Ci, którzy tak uważają, najszybciej upadają - ostrzegał.

Wieczorem była okazja do zabawy przy mocnych gitarowo-perkusyjnych brzmieniach zespołu Katolika Front, a potem kolejne spotkanie z Janem Pospieszalskim.

Zakończenie 24. Franciszkańskiego Spotkania Młodych "Projekt Mesjasz" w sobotę.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Gepard: Chrześcijaństwo to nie jest zabawa
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.