Ignacjańskie Dni Młodzieży w Starej Wsi

Zobacz galerię
Ignacjańskie Dni Młodzieży w Starej Wsi
VIII Ignacjańskie Dni Młodzieży
IDM / slo

W Starej Wsi na Podkarpaciu trwają VIII Ignacjańskie Dni Młodzieży pod hasłem "Loyola". Spotkanie to rozpoczęło się w środę 27 lipca i potrwa do poniedziałku 1 sierpnia. W tym czasie ta spokojna miejscowość ze starej wsi staje się młodą, tętniącą energią, radością i miłością, a przede wszystkim duchem modlitwy.

Wszystko to za sprawą prawie sześciuset osób, które zjechały się tu z całej Polski. Wśród nich ponad 450 osób to młodzież w wieku gimnazjalnym i licealnym. W ostatnich dniach większość z uczestników brała udział w rekolekcjach, w ramach wspólnoty młodzieżowej Magis działającej przy jezuickich ośrodkach duszpasterskich.

IDM-y to przede wszystkim ukoronowanie rocznej formacji. To czas na podzielenie się owocami pracy, z pozostałymi wspólnotami tworzącymi jezuickie duszpasterstwo młodzieżowe Magis. Spotkanie odbywa się w atmosferze modlitwy i wspólnego świętowania.

Wśród propozycji spędzenia tego czasu jest ponad 50 warsztatów, w których młodzi mogą rozwinąć swoje zainteresowania. Codziennie spotkanie rozpoczyna uroczysta celebracja Eucharystii a każdy z uczestników ma możliwość porozmawiania z jednym z jezuitów w "Namiocie Nikodema".

DEON.PL POLECA

IDM-y są radosnym spotkaniem młodości i okazją do dzielenia się swoim doświadczeniem wiary. Znaczna cześć uczestników przyjechała do Starej Wsi już po raz kolejny. To co ich tu przyciąga to, jak sami mówią, spotkania z innymi ludźmi z którymi można razem działać, poznawać, i dzielić się swymi umiejętnościami i pasjami, a to wszystko w duchu modlitwy.

Otwierającej spotkanie młodych Mszy przewodniczył prowincjał Tomasz Kot SJ, a wieczorem wystąpił wrocławski zespół Bethel.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Ignacjańskie Dni Młodzieży w Starej Wsi
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.