Góra św. Anny: pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców

Góra św. Anny: pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców
(fot. Thorton /Wikimedia Commons / CC BY-SA 3.0 pl)
KAI / rj

- Przeobrażenia społeczno-gospodarcze i związane z nimi złe owoce czy inne zło społeczne, jak np. konieczność emigracji zarobkowej sprawiły, że w życiu małżeńskim i rodzinnym zagubił się zwłaszcza mężczyzna, który na Śląsku zawsze był ostoją wiary w rodzinie i motorem dynamizmu w parafii - powiedział abp Celestino Migliore do 10 tys. pielgrzymów zebranych 28 czerwca na Górze św. Anny.

Nuncjusz apostolski zaapelował o świadectwo wiary mężczyzn. - Dziś życie rodziny nie zawsze jest łatwe. Obok tylu przykładów rodzin udanych, szczęśliwych, są też rodziny rozbite. A przecież, gdy patrzymy na dzieci, na ich solidne wychowanie ludzkie i duchowe widzimy, że ważne jest w tym życie rodzinne. Czasami wymaga to poświęceń. Wy, którzy pozostajecie w związkach małżeńskich, wiecie to lepiej ode mnie - przyznał.

- Ale wiecie to także dlatego - kontynuował kaznodzieja - bo codziennie przekonujecie się, że warto zrobić wszystko co możliwe, aby kochać, aby darzyć szacunkiem i aby widzieć jak wasze dzieci potrafią przyjąć waszą pogodną wierność. To dlatego tu przyszliście.

Zdaniem abp. Migliore, współcześnie, gdy pojawiają się problemy we wzajemnych relacjach, problemy z dziećmi, często odsyłani jesteśmy do specjalistów od psychologii, socjologii i wychowania. - Dzięki Bogu, że istnieją jeszcze te możliwości - mówił nuncjusz - ale zbyt często one nie wystarczają. Czujemy potrzebę, aby Ktoś z góry podał nam pomocną dłoń.

DEON.PL POLECA

Kaznodzieja apelował również, aby nie bać się prosić o przebaczenie i hojnie przebaczać innym.

- Wiara to nie tylko źródło osobistej satysfakcji i spokoju ducha, ale bardzo określony styl życia wymagający też uzewnętrznienia. Potrzeba powrotu mężczyzny i rodziny do kościoła parafialnego. Potrzeba współpracy wszystkich, zwłaszcza mężczyzn, która ostatnio może nieco zmalała, aby wspólnymi siłami budować lokalną wspólnotę Kościoła - zaznaczył abp Migliore.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Góra św. Anny: pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.