"Gorzkie doświadczenie" i "koniec wygnania". Abp Gänswein podsumowuje rok i mówi o swojej nominacji

"Gorzkie doświadczenie" i "koniec wygnania". Abp Gänswein podsumowuje rok i mówi o swojej nominacji
Fot. Redakcja Audycji Katolickich TVP / YouTube
KAI / pk

Arcybiskup Georg Gänswein zabrał głos ws. swojej nominacji na nuncjusza apostolskiego w krajach bałtyckich. Mówi, że to koniec jego "wygnania". 

Usunięcie z Watykanu przez papieża Franciszka było dla niego gorzkim osobistym doświadczeniem - powiedział były prywatny sekretarz papieża Benedykta XVI i emerytowany prefekt Domu Papieskiego niemieckiemu tygodnikowi "Die Tagespost" z Würzburga. - Ale nie dałem się zniechęcić, miałem nadzieję i modliłem się, że pewnego dnia będzie na mnie czekać nowe zadanie. Teraz już jest. Bardzo możliwe, że za nominacją na nuncjusza apostolskiego kryje się boska logika, która wykorzystała papieską pedagogikę - stwierdził.

Arcybiskup Georg Gänswein o swojej nominacji: Znak zaufania papieża do mnie

Teraz z niecierpliwością czeka na swoje nowe stanowisko nuncjusza na Litwie, Łotwie i w Estonii, "co również postrzega jako znak zaufania papieża do mnie". Ze względu na obecną sytuację polityczną, misja ta stanowi "delikatne wyzwanie". Wcześniej uda się on do Watykanu, aby otrzymać niezbędne informacje, porady i instrukcje, w szczególności Sekretariatu Stanu.

DEON.PL POLECA

W poniedziałek Watykan ogłosił nominację abp Gänsweina na nuncjusza apostolskiego w krajach bałtyckich. Rok temu papież Franciszek wysłał byłego prywatnego sekretarza swojego zmarłego poprzednika Benedykta XVI z powrotem do jego rodzinnej archidiecezji we Fryburgu Bryzgowijskim. Początkowo nie powierzono mu tam nowej roli. Było to poprzedzone osobistymi nieporozumieniami między Franciszkiem a abp Gänsweinem.

Źródło: KAI / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
ks. Andrzej Draguła

Niebanalne, esencjonalne i prowokujące do myślenia teksty o Kościele

Być z Kościołem, gdy przeżywa momenty swojej świetności, swój „złoty wiek”, nie jest trudno. Wyzwaniem stają się chwile, w których przechodzi on przez „noc”; okresy, gdy...

Skomentuj artykuł

"Gorzkie doświadczenie" i "koniec wygnania". Abp Gänswein podsumowuje rok i mówi o swojej nominacji
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.