"Gotowi do radosnego spotkania z Panem"

"Gotowi do radosnego spotkania z Panem"
(fot. Grzegorz Gałązka)
KAI / PAP / CTV / slo

"Liturgia pierwszej niedzieli adwentu przypomina zapowiedź powtórnego przyjścia Chrystusa. Zachęca do czuwania i do modlitwy, abyśmy byli gotowi do radosnego spotkania z Panem" - powiedział Benedykt XVI pozdrawiając Polaków podczas dzisiejszej audiencji ogólnej w Watykanie.

Benedykt XVI pozdrowił pielgrzymów w kilku językach.

Zwracając się do Polaków powiedział:

Serdeczne pozdrowienie kieruję do Polaków. Liturgia pierwszej niedzieli adwentu przypomina zapowiedź powtórnego przyjścia Chrystusa. Zachęca do czuwania i do modlitwy, abyśmy byli gotowi do radosnego spotkania z Panem. W tym duchu przeżywajmy adwentowy czas oczekiwania. Niech Bóg wam błogosławi!

DEON.PL POLECA

Benedykt XVI modlił się o to, aby rozpoczęty w niedzielę Adwent przyniósł ludziom miłość, sprawiedliwość i pokój. Zachęcił do modlitewnego oczekiwania na Boże Narodzenie w świecie "pustyni obojętności i materializmu".

Papież przypomniał, że słowo "Adwent" oznacza "nadejście" lub "obecność", a w świecie antycznym tak nazywano wizytę króla lub cesarza w prowincji.

- W języku chrześcijańskim odnosi się do nadejścia Boga, do jego obecności na świecie; do tajemnicy, która obejmuje całkowicie kosmos i historię - dodał.

 

Benedykt XVI przypomniał, że w Ewangelii świętego Łukasza znajdują się wskazówki, jak postępować, by być gotowym na nadejście Jezusa: "Uważajcie na siebie, aby wasze serca nie były ociężałe wskutek obżarstwa, pijaństwa i trosk doczesnych (…) Czuwajcie więc i módlcie się w każdym czasie".

Papież podkreślił, że "wśród wstrząsów na świecie, na pustyniach obojętności i materializmu chrześcijanie przyjmują od Boga zbawienie i głoszą je odmiennym sposobem życia".

Następnie powiedział do wiernych: - Dajmy się prowadzić Matce Bożej, aby nadchodzący Bóg nie znalazł nas zamkniętych lub roztargnionych, ale by mógł na każdego z nas rozszerzyć trochę swoje królestwo miłości, sprawiedliwości i pokoju.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

"Gotowi do radosnego spotkania z Panem"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.