"Grzesznie droga". Kard. Schönborn zdradził, co sądzi na temat turystyki kosmicznej

"Grzesznie droga". Kard. Schönborn zdradził, co sądzi na temat turystyki kosmicznej
fot. Shalom World / YouTube
KAI / pk

W obliczu rosnącego ubóstwa na świecie, "grzesznie droga" turystyka kosmiczna, którą rozpoczęli niektórzy miliarderzy, jest "skandalicznym marnotrawstwem pieniędzy" - podkreślił kard. Christoph Schönborn.

Arcybiskup Wiednia w swoim felietonie zamieszczonym w bezpłatnej austriackiej gazecie "Heute". W artykule nawiązującym do uroczystości Wniebowstąpienia Pańskiego pt. "Niebo jest celem" arcybiskup zwrócił uwagę na fakt, że w "niebie nad naszą ziemią" istnieje aktualny problem: "Obecnie około 8 500 ton odpadów kosmicznych krąży wokół naszej pięknej planety” i zapytał: "Czy to wszystko spadnie kiedyś na nasze głowy?".

Niebo może być celem dla ludzi poprzez wiarę

W felietonie kardynał zwrócił uwagę, że niebo może być celem dla ludzi także w inny sposób, poprzez wiarę. Wyjaśnił, że czterdzieści dni po Wielkanocy Jezus został wzięty do nieba, jak podaje Biblia. "We wszystkich religiach niebo jest światem Boga. Nadzieja na życie bez wojen i chorób, bez męki i cierpienia skłania wielu ludzi do wiary w niebo" - napisał arcybiskup wiedeński i postawił pytanie, "czy wiara w to, że w niebie wszystko będzie dobrze, nie jest «tanim komfortem»?".

"Biblia mówi, że nasz dom jest w niebie. To pomaga mi wierzyć. Wiem, że nie mogę mieć wszystkiego w tym życiu, ani nie muszę mieć. Życie na ziemi jest podróżą. Celem jest niebo. Dzielenie się z innymi, bycie solidarnym z potrzebującymi - ta droga prowadzi do nieba. Jezus poszedł nią przed nami” - napisał arcybiskup Wiednia.

KAI / pk

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Grzegorz Dobiecki

O czym nie mówi się głośno?

Kto odpowiada za śmierć 150 tysięcy Amerykanów? Komu grozi wojna domowa, a gdzie żyje się jak w więzieniu? Który region świata jest bardziej skomplikowany niż montaż mebli z Ikei?...

Skomentuj artykuł

"Grzesznie droga". Kard. Schönborn zdradził, co sądzi na temat turystyki kosmicznej
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.