Wiedeń: kard. Schönborn krytykuje cynizm reżimu Łukaszenki

Wiedeń: kard. Schönborn krytykuje cynizm reżimu Łukaszenki
(Fot. chiesadimilano.it/youtube.com)
KAI/dm

Arcybiskup Wiednia, kard. Christoph Schönborn w swoim piątkowym felietonie na łamach bezpłatnego dziennika „Heute” ostro skrytykował prezydenta Białorusi Alaksandra Łukaszenkę i jego politykę wobec uchodźców z Bliskiego Wschodu.

„To, co dzieje się obecnie na granicy między Białorusią a Unią Europejską, jest cyniczne i bezwstydne” - napisał austriacki purpurat.

Wskazuje, że kalkulacja Łukaszenki jest prosta: Grozi on Unii Europejskiej nowym napływem uchodźców, aby uzyskać to, czego od niej żąda.

Podkreśla, że poważne konsekwencje tych działań ponoszą uchodźcy: Ci ludzie potrzebujący są brutalnie wykorzystywani jako zabawka władcy. Są używani jako środek nacisku, są popychani tam i z powrotem jak rzeczy.

Arcybiskup Wiednia ze zrozumieniem odnosi się do postawy władz Unii Europejskiej, które nie poddają się tej obrzydliwej grze.

Dodaje, że nadszedł jednak czas, aby podjąć wysiłki w celu znalezienia rozwiązania humanitarnego, bowiem te osoby zostały zdradzone. Na końcu z goryczą dodaje, zwracając się do każdego z uchodźców uwięzionych na granicy między Białorusią a Polską: Boli mnie, że nie mogę wam pomóc.

KAI/dm

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Domenico Agasso

Papież mówi głośno o tym, o czym sami boimy się nawet pomyśleć

Franciszek nie dzieli ludzi na wierzących i niewierzących. Wyciąga rękę do wszystkich i tłumaczy, że pandemia jest sygnałem alarmowym. „Potrzebujemy planu, by znów...

Skomentuj artykuł

Wiedeń: kard. Schönborn krytykuje cynizm reżimu Łukaszenki
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.