Gwiazdy futbolu opowiadają o swojej wierze

Gwiazdy futbolu opowiadają o swojej wierze
(fot. olivcris / Foter / Creative Commons Attribution-NonCommercial 2.0 Generic / CC BY-NC 2.0)
KAI / mh

Znak krzyża przed rozpoczęciem meczu, modlitwy drużyn a także trykoty z cytatami słów Jezusa - z takimi świadectwami wiary ze strony gwiazd futbolu będzie się można często spotkać podczas rozpoczynających się 12 czerwca br. Piłkarskich Mistrzostw Świata w Brazylii - Mundial 2014. Znany niemiecki prezenter telewizyjny i publicysta David Kadel w najnowszym wydaniu swojej książki "Futbol- Biblia" przepytał światowe gwiazdy piłki nożnej, dlaczego wierzą w Boga i jakie wartości uważają za najważniejsze.

Dla pochodzącego z Urugwaju napastnika Edisona Cavani Bóg odgrywa wielką rolę tak w życiu prywatnym jak i zawodowym. Napastnik francuskiego klubu Paris Saint-Germain uważa, że jego piłkarski talent to "dar od Boga", a Bóg chroni go przed wieloma pokusami, które związane są z futbolem, przede wszystkim przed podejmowaniem złych decyzji.

Cavani wyznał, że od kilku lat wraz ze swoją przyjaciółką regularnie czytają Biblię i dzięki temu "po raz pierwszy całym sercem poznał ją i kieruje się jej wskazaniami w różnych sytuacjach". "Podążanie drogą Boga nie jest automatycznie proste lecz daje radość a na końcu tak czy inaczej oznacza zwycięstwo" - podkreślił urugwajski piłkarz.

"Moc wiary jest nadzwyczajną cechą" - powiedział Radamel Falcao, pochodzący z Kolumbii czołowy napastnik AS Monaco. Choć ciężkie kontuzje, dwie operacje oczu, uszkodzenie więzadła krzyżowego stawiają jego piłkarską karierę i udział w Mundialu pod znakiem zapytania to Falcao nie uważa swojej kariery za własny sukces lecz przede wszystkim podkreśla, że wszystko zawdzięcza Bożej pomocy. "Wszystko, kim jestem i co mam dał mi Bóg" - podkreślił.

Falcao ma świadomość, że jako gwiazda futbolu ma wielki wpływ na ludzi, przede wszystkim młodzież. Poprzez sport stara się powiedzieć innym, że "mamy jednego Boga, który kocha wszystkich ludzi". Jest przekonany, że uczciwy styl życia na wzór Jezusa może mieć o wiele większy wpływ na ludzi niż niejedno kazanie z ambony.

"Moja wiara w Jezusa daje mi siłę, aby ponownie wyjść na boisko, aby dać z siebie wszystko, aby inspirować innych" - powiedział obrońca brazylijskiej drużyny David Luiz. Podkreślił, że Bóg wie wszystko o jego życiu, co pozwala mu być odprężonym. Dzięki wierze zdaje sobie też sprawę, że gdy trener sadza go na ławkę rezerwowych to jest to najlepsza w danym momencie sytuacja. "Wiara w Boga daje wiele radości. Bóg dał nam zęby nie tylko aby jeść ale również aby się śmiać" - powiedział piłkarz, który obecnie przechodzi z angielskiej drużyny FC Chelsea do francuskiego Paris St. Germain.

W kadrze Wybrzeża Kości Słoniowej znalazł się grający w niemieckiej drużynie Hannover 96 Didier Ya Konan. "Bóg stworzył mój silny umysł, który w zawodowym futbolu jest dzisiaj bardzo ważny" - powiedział piłkarz. Jego zdaniem zamiast nieustannie wątpić w siebie i rozmyślać, dzięki wierze mógł osiągnąć psychiczną wolność i wszystko osiągnąć. "Wierzę w kochającego Boga, któremu zawsze mogę zaufać, a także, że pozwala mi marzyć. Na przykład pewnego dnia zagrać w wielkim klubie. Zapracowałem sobie bardzo ciężko na to, i za to chwalę i dziękuję Bogu" - powiedział Ya Konan.

"Wielkie znaczenie ma dla mnie uczucie, że Bóg mnie kocha i zawsze daje mi siłę. Relacja z Bogiem i Jego nieograniczoną miłością są najważniejsze w moim życiu" - powiedział 21-letni David Alaba, austriacki piłkarz występujący na pozycji obrońcy w niemieckim klubie Bayern Monachium. Podkreślił, że także podczas gry na boisku komunikuje się z Bogiem. "Podczas przerwy i krótkich pauz w grze rozmawiam z Bogiem, co sprawia, że mam świadomość, że On jest ze mną i ofiarowuje mi siłę oraz intuicję" - powiedział Alaba.

Alaba, członek Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego zwrócił na siebie dużą uwagę po zwycięstwie FC Bayern Monachium w rozgrywkach Champions League przeciwko Borussi Dortmund. Po meczu włożył na siebie koszulkę z napisem: "Moja siła leży w Jezusie". Powiedział wtedy, że w dzieciństwie rodzice często opowiadali mu biblijną historię walki Dawida z Goliatem i zrobiła ona na nim wielkie wrażenie tak że zapamiętał na zawsze, że żyjąc z Bogiem można w życiu wszystko osiągnąć. "Z biblijnych historii do dzisiaj czerpię swoją siłę" - wyznał David Alaba.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Gwiazdy futbolu opowiadają o swojej wierze
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.