Hiszpania: młodzież na Szlaku św. Jakuba

Radio Watykańskie / drr

Pomimo upałów ponad 12 tys. młodzieży z całej Hiszpanii pielgrzymuje do Santiago de Compostela z okazji Kompostelańskiego Roku Jubileuszowego. Jest to zarazem przygotowanie do Światowego Dnia Młodzieży, który odbędzie się za rok w Madrycie.

Każda diecezja wybrała jeden z sześciu szlaków prowadzących do sanktuarium apostoła Jakuba. Młodzież z Andaluzji pielgrzymuje szlakiem portugalskim, ponad 2200 osób z Madrytu idzie szlakiem północnym, a pozostali wybrali szlak francuski, angielski, pierwotny bądź srebrny.

Wszyscy pielgrzymi spotkają się 5 sierpnia w Santiago de Composteli, gdzie powita ich uroczyście na placu Obradoiro miejscowy ordynariusz, abp Julian Barrio. Młodzież pozostanie w sanktuarium aż do niedzieli 8 sierpnia. W tym czasie wysłucha katechez, weźmie udział w warsztatach, dyskusjach panelowych i koncertach. Katedra będzie otwarta aż do północy, aby każdy mógł pomodlić się przy grobie apostoła Jakuba.

Ważnym momentem będzie nocne czuwanie modlitewne w najbliższą sobotę, które odbędzie się na stadionie San Lazaro. Weźmie w nim udział kard. Stanisław Ryłko, przewodniczący Papieskiej Rady ds. Świeckich, oraz około 20 biskupów. Kard. Ryłko będzie też przewodniczył Mszy św., która zakończy spotkanie młodzieży w Santiago de Compostela.

Pielgrzymka młodzieży do grobu apostoła Jakuba jest jednym z najważniejszych wydarzeń w bieżącym Kompostelańskim Roku Świętym. Kolejnym wydarzeniem będzie wizyta Benedykta XVI w listopadzie br.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Hiszpania: młodzież na Szlaku św. Jakuba
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.