Hiszpania, Portugalia: biskupi apelują o modlitwę w sprawie ustania pożarów

Hiszpania, Portugalia: biskupi apelują o modlitwę w sprawie ustania pożarów
(Fot. pl.depositphotos.com)
KAI/dm

Biskupi różnych diecezji Hiszpanii i Portugalii wezwali wiernych do modlitw o ustanie pożarów szalejących na Półwyspie Iberyjskim. Od 15 sierpnia wybuchło ich tam kilkaset. O modlitwę zaapelowali też proboszczowie z diecezji Algarve w Portugalii oraz Ávili i Madrytu w Hiszpanii.

Diecezją, która najbardziej włączyła się do akcji pomocy w walce z ogniem, jest Ávila w środkowej Hiszpanii, udostępniając należące do niej budynki na miejsce odpoczynku dla 80 walczących z żywiołem strażaków. Miejscowy biskup José María Gil Tamayo ogłosił, że kuria wezwała też instytucje kościelne do zorganizowania miejsc noclegowych dla ponad 1000 osób, ewakuowanych z powodu zagrożenia nadciągającym kataklizmem.

Od soboty prowincję Ávila trawi ogromny pożar lasów i nieużytków rolnych, w którego wyniku spłonęło dotychczas ponad 20 tys. hektarów. Jest to jeden z największych obszarów, jakie spłonęły w Hiszpanii podczas jednego pożaru. W czwartek 19 bm. przejęto kontrolę nad żywiołem. Do zaprószenia ognia doszło w wyniku awarii samochodu, który zapalił się w sobotnie popołudnie w okolicach miejscowości Navalacruz. Niebawem ogień ogarnął sąsiadujące z drogą kompleksy leśne.

KAI/dm

DEON.PL POLECA

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Domenico Agasso

Papież mówi głośno o tym, o czym sami boimy się nawet pomyśleć

Franciszek nie dzieli ludzi na wierzących i niewierzących. Wyciąga rękę do wszystkich i tłumaczy, że pandemia jest sygnałem alarmowym. „Potrzebujemy planu, by znów...

Skomentuj artykuł

Hiszpania, Portugalia: biskupi apelują o modlitwę w sprawie ustania pożarów
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.