Hiszpania walczy z pożarami. Konieczna ewakuacja ludności

Hiszpania walczy z pożarami. Konieczna ewakuacja ludności
Fot. unsplash.com / Matt Howard
PAP / tk

Hiszpańscy strażacy walczą z ponad 60 pożarami lasów na terenie całego kraju. Największy front ognia przedziera się w prowincji Avila, gdzie jak dotąd strawił więcej niż 15 tys. hektarów lasów. Z powodu pożarów ewakuowano już ponad 1000 osób.

Jak podała hiszpańska obrona cywilna, z powodu szybkiego rozprzestrzeniania się ognia trzeba było zwiększyć liczbę strażaków. Z pożarem, jaki wybuchł po zapaleniu się auta w okolicach miejscowości Navalacruz, walczy już ponad 1000 osób.

DEON.PL POLECA
Po czterech dobach konieczna była ewakuacja blisko 1100 osób z gminy Sotalbo i okolic. We wtorek do domów zaczęły powracać pierwsze rodziny.

Największy pożar w Hiszpanii

Pożar w Avili, największy w tym roku w Hiszpanii, jest jednym z ponad 60 trawiących we wtorek ten kraj. Rano we wtorek dwa inne duże pożary wybuchły w okolicach Huelvy oraz Walencji.

DEON.PL POLECA

Najbardziej dotknięty regionem jest we wtorek Andaluzja, gdzie strażacy walczą z ogniem w 20 miejscach. Przed południem ewakuowano tam kilkadziesiąt osób.

Obrona cywilna podała, że po trzech dobach udało się ugasić pożar w miejscowości Batres, na terenie wspólnoty autonomicznej Madrytu. Ogień zniszczył tam ok. 200 hektarów lasów.

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Marcin Zieliński, ks. Krzysztof Porosło, Dawid Gospodarek

Zobacz, jak Duch Święty łączy Kościół 

Jeden z nich rozpala ludzkie serca podczas charyzmatycznych modlitw o uzdrowienie, drugi wiarę i Ewangelię głosi podkreślając wagę dogmatów i liturgii. Obaj chcą pokazać, że ogień i woda...

Skomentuj artykuł

Hiszpania walczy z pożarami. Konieczna ewakuacja ludności
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.