Włochy. Sanktuarium Matki Boskiej Górskiej zagrożone przez pożary

Włochy. Sanktuarium Matki Boskiej Górskiej zagrożone przez pożary
Pożary trawią południowe Włochy (fot. Massimo Percossi/EPA/PAP)
KAI/mk

Maryjne sanktuarium Madonna della Montagna (Matki Bożej Górskiej) w Polsi jest zagrożone z powodu pożarów, które trawią południowe Włochy.

Utrzymujące się we włoskiej Kalabrii pożary lasów zagrażają znanemu sanktuarium maryjnemu w Polsi. Jak poinformowały media włoskie 11 sierpnia, już został zablokowany dojazd do tej niewielkiej miejscowości w górskim masywie Aspromonte.

Liczni pielgrzymi, którzy szli do Polsi pieszo, musieli zrezygnować z dalszej drogi. Na wykonanych przez strażaków z powietrza zdjęciach wokół parku narodowego Aspromonte widoczne są gęste kłęby dymu nad górami.

Od kilku tygodni w południowych Włoszech panują nieznośne upały oraz susza. Strażacy walczą z utrzymującymi się pożarami lasów w Kalabrii, a także na Sycylii i Sardynii. W wielu przypadkach przyczyną pożarów są podpalenia. Pod koniec minionego tygodnia miejscowa straż zaapelowała do władz w Rzymie o pomoc w opanowaniu płomieni.

Maryjne sanktuarium Madonna della Montagna (Matki Bożej Górskiej) w Polsi jest jednym z ulubionych miejsc pielgrzymkowych Włochów. Jednocześnie miejscowość uchodzi za siedlisko kalabryjskiej mafii. Na obchodzone na początku września doroczne święto Maryjne do tej położonej na uboczu miejscowości niedaleko San Luca w górach Aspromonte tradycyjnie przyjeżdżają bossowie ‘Ndranghety, aby przyjmować nowych członków, omówić plany strategiczne i przypieczętować umowy.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Vittorio Messori

Nowe - w znaczącej mierze poszerzone i zaktualizowane - wydanie klasycznego już bestsellera włoskiego dziennikarza i pisarza Vittorio Messoriego. To owoc swoistego dziennikarskiego śledztwa, prowadzonego z rozmachem i wielką przenikliwością. Messori w ciągu wieloletnich badań...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Włochy. Sanktuarium Matki Boskiej Górskiej zagrożone przez pożary
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.