Ignacjańskie Dni Młodzieży "IDM VIII"

Zobacz galerię
Ignacjańskie Dni Młodzieży "IDM VIII"
Ignacjańskie Dni Młodzieży "IDM VIII" (źr. fot. jezuici.pl/IDM VII)
Tomasz Nogaj SJ

Ignacjańskie Dni Młodzieży to wakacyjne spotkanie młodych (15-19 lat) pochodzących z całej Polski: od Szczecina i Gdańska po Śląsk i Podkarpacie.

Organizatorem jest Towarzystwo Jezusowe, czyli zakon jezuitów. Spotkania IDM-owe mają miejsce w Starej Wsi k/Brzozowa na Podkarpaciu co roku w dniach od 27 lipca do 1 sierpnia.
Główną część uczestników stanowią członkowie , którzy przed IDM-ami przeżywają 9 dniowe rekolekcje wraz ze swoimi animatorami i duszpasterzami w okolicy Starej Wsi.
Są one siłą duchową dla młodych zarówno na czas Ignacjańskich Dni Młodzieży jak i na cały rok formacji.
Młodość wnosi ze sobą wiele twórczych i pozytywnych zaangażowań, dlatego celem IDM-ów jest zaoferowanie młodym ludziom szeregu inicjatyw i sposobów rozwoju swoich zdolności poprzez możliwość wzięcia udziału w ponad 40 warsztatach oraz umożliwienie dobrego i kreatywnego wykorzystania czasu.
Przeżywane wspólnie spotkania to czas, w którym młodzi ludzie nawiązując bliższy kontakt z Bogiem i drugim człowiekiem, uczą się odkrywać wartości i kształtować swoje młode charaktery poprzez wspólną Eucharystię, modlitwę, warsztaty, śpiew, współzawodnictwo w konkursie filmowym i zabawę na koncertach. Proponując różnorodność zajęć, staramy się wykorzystać zalety młodzieńczego zapału, właściwie kształtując postawy.
Tegoroczne hasło VIII , nawiązuje do wielowiekowej tradycji zakonu i jezuickiej formacji zarówno intelektualnej jak i duchowej.
VIII Ignacjańskie Dni Młodzieży rozpocznie koncert zespołu BETHEL z Wrocławia a na koncercie finałowym wystąpi zespół TREBUNIE TUTKI z Białego Dunajca. Serdecznie zapraszamy.
Informacje na:

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Ignacjańskie Dni Młodzieży "IDM VIII"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.