W sierpniu 5. Golgota Młodych w Serpelicach

W sierpniu 5. Golgota Młodych w Serpelicach
DEON.pl / apio

Już po raz piąty Bracia Kapucyni z Prowincji Warszawskiej zapraszają licealistów i studentów do Serpelic nad Bugiem. Pod ich zaproszeniem kryje się nie tylko zachęta do wzięcia udziału w pięciodniowych rekolekcjach, na których wyjątkowość składają się miejsce (piękne nadbużańskie tereny), charyzmat organizatorów i przede wszystkim uczestnicy.

Golgota Młodych proponuje przyjęcie chrześcijańskiego modelu życia. Takiego, w którym krzyż nie będzie kojarzony jedynie z kresem i cierpieniem, ale z drogą do Zmartwychwstania. Golgota Młodych to nie miejsce, gdzie otrzymuje się gotowy "przepis na życie". Chcemy pokazać, jak wygląda prawdziwy żywy Kościół, który miał swój początek u stóp Krzyża. Krzyża od którego nie należy uciekać, bo owocne trwanie przy nim ma w sobie wielką tajemnicę następującego po strapieniu pocieszenia.

Jedyną rzeczą, w której człowiek jest stały jest jego zmienność. Jeśli ktoś mówi, że ciągle jest taki sam, to najpewniej nie ma racji albo zmienia się w sposób niezbyt przez siebie pożądany.

Przemiana, a dokładnie "transformacja" będzie tematem tegorocznej Golgoty Młodych.

W tym roku w dniach od 24 do 28 sierpnia uczestnicy będą odkrywali właściwe źródło i kierunek życiowej przemiany. Posłuży do tego świadectwo życia i testament Franciszka z Asyżu. Świętego, który nie był jedynie świętym od "ptaszków i rybek", ale odważnym wojownikiem o wewnętrzną wolność i szczęście. Wśród zaproszonych gości są między innymi Antonina Krzysztoń, ks. Artur Godnarski, Krzysztof Ziemiec. Na serpelickiej scenie zagra również Robert Friedrich ("Lica") ze swoim zespołem Luxtorpeda.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

W sierpniu 5. Golgota Młodych w Serpelicach
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.