Indie: siostry zakonne zaangażowane w walkę z handlem ludźmi

Indie: siostry zakonne zaangażowane w walkę z handlem ludźmi
(fot. depositphotos.com)
3 tygodnie temu
KAI / pp

Wiele sióstr zakonnych w Indiach zaangażowanych jest w walkę z handlem ludźmi, który teraz w czasie pandemii COVID-19 znajduje szczególne możliwości do rozwoju.

„Wiele osób w czasie tej pandemii albo straciło pracę, albo ma trudności z powrotem do swoich wiosek, wiele nie ma za co żyć, co stanowi doskonały łup dla handlarzy ludźmi – mówi s. Jyoti Pinto, założycielka AMRAT – Talitha Kum India, organizacji zwalczającej ten proceder. – Handel ludźmi to rodzaj współczesnego niewolnictwa, rzecz, która teraz, w XXI wieku wyjątkowo boli”.

Szczególnie teraz, w czasie pandemii, siostry dotarły do tysięcy kobiet i dzieci i nie tylko ratują ich przed staniem się ofiarami handlarzy ludźmi, ale także pomagają im przeżyć ten trudny czas. Ci, którzy trudnią się tym procederem wykorzystują fakt, że wiele kobiet i dziewczyn, chcąc polepszyć swe życie, przenosi się do miast, z nadzieją na znalezienie pracy. Tam stają się łatwym łupem handlarzy, którzy zmuszają je do prostytucji, czy żebractwa.

Szacuje się, że dziś w Indiach co najmniej 8 mln osób to współcześni niewolnicy.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Brat Marek z Taizé, Piotr Żyłka
25,75 zł
42,90 zł

Spotkaj Boga w ciszy i prostocie

Mała, burgundzka wioska. Skromne zabudowania. Cisza. Spokój. Kontemplacja i modlitwa. To właśnie tu, od ponad siedemdziesięciu lat, przyjeżdżają tysiące młodych ludzi. Czego szukają? Co pragną zmienić? Dlaczego, nawet po...

Skomentuj artykuł

Indie: siostry zakonne zaangażowane w walkę z handlem ludźmi
Komentarze (1)
TS
~Taki Sobie
17 lipca 2020, 20:51
Pewnie to kropla w oceanie nieszczescia i niesprawiedliwosci, ale gdyby nie ta kropla świat bylby jeszcze gorszy. Bohaterki!!!

Skomentuj artykuł

Indie: siostry zakonne zaangażowane w walkę z handlem ludźmi
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.