Indonezja: biskupi przeciw korupcji

Indonezja: biskupi przeciw korupcji
(fot. youtube.com)
Logo źródła: Radio Watykańskie kw

Biskupi Indonezji przyłączyli się do zwierzchników innych religii i działaczy społecznych krytykujących reformę instytucji antykorupcyjnych zaproponowaną przez prezydenta Joko Widodo.

Działająca dotychczas Komisja Antykorupcyjna odniosła duże sukcesy, doprowadzając do procesów wielu gubernatorów i ministrów. Proponowane przez władzę zmiany mają na celu powołanie organu nadzorującego, który będzie mógł nakładać veto na jakiekolwiek działania Komisji Antykorupcyjnej, jak np. prowadzenie podsłuchu i śledzenie osób podejrzanych.

Takie ograniczenia mogą prowadzić według liderów religijnych do wzrostu korupcji w kraju, który już dzisiaj znajduje się na zaledwie 88. miejscu na Indeksie Korupcji tworzonym przez organizację Transparency International.

Według sekretarza Konferencji Episkopatu Indonezji ks. Edy Purwanto proponowane przez rząd zmiany  mają na celu ułatwienie politykom wchodzenie w zmowę z ludźmi interesu, tak aby poprzez zawyżanie kosztów zamówień publicznych przy projektach infrastrukturalnych umożliwić defraudację środków budżetowych.

DEON.PL POLECA

Z tego względu biskupi po raz kolejny ostrzegli przed plagą korupcji i nepotyzmu nękającą ten kraj o największej na świecie liczbie muzułmanów.  

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Indonezja: biskupi przeciw korupcji
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.