Intronizacja relikwii św. Jana Pawła II

7 lat temu
KAI / slo

Przebywający z wizytą w Ełku abp Mieczysław Mokrzycki dokonał intronizacji relikwii św. Jana Pawła II do tamtejszej parafii św. Tomasza Apostoła. Uroczystej Mszy św. przewodniczył metropolita lwowski, a koncelebrowali: bp Jerzy Mazur wraz z kapłanami ełckimi oraz gośćmi z diecezji lwowskiej.

- Być świadkiem życia, działania i posługi człowieka świętego to wieki dar. Dziękujemy ci za przybycie do diecezji ełckiej i danie świadectwa o świętości Jana Pawła II - mówił bp Mazur, zwracając się do abp. Mokrzyckiego.

W homilii abp Mokrzycki dzielił się wspomnieniami z dziewięcioletniej pracy na Watykanie. Był osobistym sekretarzem Jana Pawła II, a następnie przez dwa lata sekretarzem papieża Benedykta XVI.

- Cieszę się że świat nie zapomniał o Janie Pawle II. Po jego kanonizacji, wiele osób prosi o relikwie, o modlitwę przy jego ołtarzu. Powiedziałbym, że Ojciec Święty jest nadal żywy tyle, że w nas (...). Ta bliskość świętego niech nas zachęca do świętego życia, do uczestnictwa we Mszy św., do spowiedzi, do codziennej modlitwy - zachęcał arcybiskup.

Abp Mokrzycki powiedział, że Jan Paweł II nie dzielił swojego życia na zajęcia i modlitwę, lecz "jego życie było po prostu modlitwą".

- Ojciec Św. Jan Paweł II niestrudzenie powtarzał, że prawdziwi uczniowie Chrystusa są zakorzenieni w glebie świętości. Nauczył nas prostej modlitwy: Panie przyjmij mnie takim, jakim jestem, z moimi wadami, z moimi słabościami, ale spraw, bym stał się takim, jak tego pragniesz. Nie możemy mieć żadnej wątpliwości co do skuteczności tej modlitwy. Dzisiaj każdy z nas powinien uczynić ją swoją - przypomniał abp Mokrzycki.

Na zakończenie Eucharystii abp Mokrzycki pobłogosławił zgromadzonych wiernych relikwiarzem. Następnie była możliwość ucałowania relikwii św. Jana Pawła II. Można było także obejrzeć przygotowaną z tej okazji wystawę: "Miłość mi wszystko wyjaśniła", poświęconą świętemu Papieżowi.

Fundatorami relikwiarza jest rodzina Wojciecha i Agaty Tydman z parafii św. Tomasza w Ełku.

Uroczystości zakończyły się spotkaniem charytatywnym, wspomagającym pracę duszpasterską abp. Mieczysława Mokrzyckiego wśród polskich katolików w diecezji lwowskiej. Podczas wieczoru charytatywnego, abp Mokrzycki opowiadał o swojej służbie Janowi Pawłowi II. Piotr Kowalewski, aktor i reżyser publicznie odczytał fragmenty z książek metropolity lwowskiego. Elementem artystycznym były występy Violi Brzezińskiej, dzieci z Oratorium św. Jana Bosko, oraz Daniela Szejdy.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Intronizacja relikwii św. Jana Pawła II
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.