Irak - miasto Ur. Powstanie kościół pod wezwaniem Abrahama

Irak - miasto Ur. Powstanie kościół pod wezwaniem Abrahama
Wielki ziggurat w mieście UR (fot. coddie/depositphotos.com
vaticannews.va/mk

W miejscu urodzin Abrahama ma powstać kościół oraz sala spotkań dla pielgrzymów. Byłyby to ważny punkt odniesienia dla przedstawicieli wszystkich religii abrahamicznych przybywających do Ur, które w czasie swej historycznej pielgrzymki do Iraku odwiedził papież Franciszek - podaje serwis vaticannews.va.

Projekt docenienia miejsce, w którym Abraham został przez Boga powołany i rozpoczął swą drogę ku Ziemi Obiecanej. Został przedstawiony przez irackiego inżyniera Adoura Ftouhiego Boutrosa Katelmę, który zobowiązał się jednocześnie sfinansować całą inwestycję i przekazać ją chaldejskiemu patriarchatowi.

Autor proponuje, by kościół nosił wezwanie – Abrahama, ojca wszystkich wierzących, a sala spotkań była dedykowana papieżowi Franciszkowi, który w tym miejscu przewodniczył międzyreligijnej modlitwie o pokój i międzyludzkie braterstwo, w której wzięli udział chrześcijanie, żydzi i muzułmanie.

Projekt pobłogosławił chaldejski patriarcha Iraku kard. Louis Sako, a swą aprobatę dla budowy świątyni potwierdził premier tego kraju, Mustafa al Kadhimi.

DEON.PL POLECA


Kard. Louis Sako wyraził nadzieję, że modlitwa, która wybrzmiała w tym miejscu, a teraz budowa kościoła, przyniosą Irakowi zgodę i pojednanie.

 

Książki na wakacje ze specjalnym rabatem dla czytelników Deonu! W dniach 11-18 lipca 2021 r. wpisz kod WAKACJED i skorzystaj z 40 proc. rabatu na wszystkie książki Wydawnictwa WAM i Mando oraz 15 proc. na książki innych wydawców.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Stanisław Biel SJ

Abraham – wędrowiec, który dał się prowadzić Bogu 

Wędrująca modlitwa opowiada o tęsknocie, dążeniu do spełnienia, radzeniu sobie z kryzysami i osiąganiu duchowej dojrzałości. Głównym bohaterem tej książki jest Abraham. Jego postać kojarzy się...

Skomentuj artykuł

Irak - miasto Ur. Powstanie kościół pod wezwaniem Abrahama
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.