Jan Paweł II na bis - Słowo na Niedzielę

Jan Paweł II na bis - Słowo na Niedzielę
(fot. Paweł Król / DEON.pl)
Inf. prasowa

Czy warto wracać do nauczania Jana Pawła II, gdy Kościołem rządzi kolejny już jego następca? Co ważnego i ciekawego kryje się w słowach papieża Polaka, że tak chętnie ich słuchamy?

Karol Wojtyła, jeszcze jako młody ksiądz, był przede wszystkim naukowcem, którego język nie należał do najłatwiejszych. Przekonał się o tym podczas pracy w wiosce Niegowić, gdzie głosił kazania, których nikt nie rozumiał. Młody wikary wyciągnął wnioski z tej lekcji i  odrobił prace domową. Później, już jako Jan Paweł II, mówił do ludzi prostym językiem, ale nigdy nie rezygnował z głębokiego przesłania. Jego słowa, bez zbędnej teologicznej terminologii potrafiły rozświetlać prawdy wiary.

DEON.PL POLECA

Mimo 8 lat, które minęły od śmierci Jana Pawła II, jego przesłanie nie straciło nic ze swojej ważności. Co więcej, dziś wydaje się bardziej aktualne niż kiedyś. Choćby to, co Jan Paweł II mówił o miejscu i roli człowieka we współczesnym świecie.To dlatego wielu duchownych wciąż szuka w słowach Karola Wojtyły inspiracji i w swoich kazania chętnie nawiązuje do tego, co mówił lub pisał.

W oczekiwaniu na bliską kanonizację Jana Pawła II Redakcja Programów Katolickich TVP przygotowała nową odsłonę programu "Słowo na Niedzielę". W każdą sobotę autorka programu, Julita Wołoszańska zderzy codzienne ludzkie sprawy z tym, co mówił o nich Jan Paweł II.

Przez pryzmat niedzielnej Ewangelii, bez teologicznego zadęcia, za to z wielką dawką ciepła program będzie szukał odpowiedzi na najważniejsze dla nas pytania. Autorka odważyła się zaprosić do programu osoby, które zechciały podzielić się swoimi najbardziej osobistymi przeżyciami. Widzowie będą mogli zobaczyć między innymi wyznanie więźnia, który się nawrócił, osoby zmagającej się z chorobą nowotworową, czy też ludzi żyjących w skrajnej biedzie lub zmagających się z wykluczeniem społecznym.

Niezwykle trudne sprawy zostały skonfrontowane z najbardziej wymownymi słowami Papieża Polaka. Taka konstrukcja programu pozwoliła stworzyć wrażenie niezwykłego dialogu zwykłego człowieka z Janem Pawłem II.

Nową odsłonę “Słowa na Niedzielę" można oglądać w Programie 2 TVP już od 7 września, w każdą sobotę o godzinie 15.45 oraz w niedzielę o godzinie 5.45 (w tym wydaniu także wersja dla osób niedosłyszących), oraz na stronie internetowej TVP.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Jan Paweł II na bis - Słowo na Niedzielę
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.