Jan Paweł II wobec problemu pedofilii w Kościele – zapowiedź debaty organizowanej przez KAI

Jan Paweł II wobec problemu pedofilii w Kościele – zapowiedź debaty organizowanej przez KAI
Fot. RobertoGalan / depositphotos.com
KAI / jk

We wtorek 31 stycznia w Warszawie odbędzie się organizowana pod patronatem Katolickiej Agencji Informacyjnej debatę pt. „Jan Paweł II wobec pedofilii w Kościele”. Dyskusję, w której wezmą udział o. Adam Żak, Paulina Guzik i Tomasz Krzyżak, zorganizowano w związku z szeroko omawianym ostatnio w polskich mediach tematem postępowania Jana Pawła II wobec przypadków pedofilii w Kościele.

O co oskarża się Jana Pawła II oraz czy i na ile ta krytyka zyskuje potwierdzenie w faktach; w jaki sposób dyskutować o postawie tego papieża, by dojść do prawdy; jakie wnioski wypływają z dotychczasowej debaty medialnej wobec całego zagadnienia – dla mediów, dla Kościoła powszechnego ale i Kościoła w Polsce – to niektóre z pytań, na jakie spróbują odpowiedzieć uczestnicy spotkania. W wydarzeniu tym udział wezmą: o. Adam Żak SJ, koordynator ds. ochrony dzieci i młodzieży Konferencji Episkopatu Polski, Paulina Guzik, dziennikarka Redakcji Audycji Katolickich TVP, publicystka, wykładowczyni akademicka oraz Tomasz Krzyżak, publicysta, kierownik działu krajowego „Rzeczpospolitej”. Spotkanie poprowadzi Tomasz Królak z KAI.

Wydarzenie transmitowane będzie w serwisie YouTube na kanale Katolickiej Agencji Informacyjnej.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Tomasz P. Terlikowski

Koniec starego świata. Początek nowego konserwatyzmu?

Chrześcijańskie wartości, które określały styl życia, właśnie odsuwane są w cień. Europa weszła na drogę realnej wielokulturowości i pewne jest, że agresja Rosji na Ukrainę pokrzyżowała szyki tym, którzy...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Jan Paweł II wobec problemu pedofilii w Kościele – zapowiedź debaty organizowanej przez KAI
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.