Jasna Góra: trwają rekolekcje dla kapelanów

Jasna Góra: trwają rekolekcje dla kapelanów
(fot. Agnieszka Masłowska / DEON.pl)
KAI / pk

Adoracją Najświętszego sakramentu na Jasnej Górze rozpoczęły się dziś rekolekcje księży kapelanów ordynariatu polowego. Tegorocznym rekolekcjonistą jest jezuita o. Józef Augustyn, kierownik duchowy, profesor krakowskiego Ignatianum, redaktor naczelny "Życia Duchowego". Ćwiczenia duchowe kapelanów potrwają do czwartku.

Tematem przewodnim tegorocznych rekolekcji jest intymność i wolność w spotkaniu z Jezusem. Zdaniem o. Józefa Augustyna więź z Chrystusem stanowi leży u fundamentów pracy kapłańskiej. Bez niej, kapłaństwo, które stanowi dar Boga i powołanie, jest zawieszone w próżni.

- Rozpoczynamy rekolekcje tu, w kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej. Jest to dla nas znak i wielki symbol. Obieramy Maryję jako przewodniczkę i patronkę, jako wzór stawania w szczerości i prawdzie wobec Jezusa. Od niej będziemy uczyć się słuchania Słowa Bożego, bliskości, intymności z Jezusem. Będziemy także uczyć się wewnętrznej wolności - mówił o. Augustyn.

W programie ćwiczeń duchowych, w których biorą udział kapłani w mundurach znalazły się, m.in. codzienna Msza św. przed Cudownym Obrazem Matki Bożej na Jasnej Górze, nabożeństwo Drogi Krzyżowej na wałach klasztornych, rekolekcyjna spowiedź św. oraz Apel Jasnogórski. Podczas dzisiejszej modlitwy wieczornej kapelani będą modlić się w intencji abp. Józefa Gawliny, w 50. rocznicę jego śmierci.

Rekolekcje księży kapelanów odbywają się co roku na Jasnej Górze we wrześniu. Udział w nich biorą wszyscy kapelani Wojska Polskiego, Straży Granicznej oraz Biura Ochrony Rządu. Uczestnikami są także emerytowani kapelani wojskowi.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Jasna Góra: trwają rekolekcje dla kapelanów
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.