Jeden z najbliższych doradców papieża nt. obowiązków księży, którzy mają dzieci

Jeden z najbliższych doradców papieża nt. obowiązków księży, którzy mają dzieci
(fot. YouTube / Ave Maria University)
Boston Globe / mp

Członek Rady Kardynałów, hierarcha z Bostonu, kard. Sean O'Malley wypowiedział się na temat dzieci, których ojcami są księża. Specjalne oświadczenie opublikował the Boston Globe.

W ten sposób podkreśla wagę tematu: "Dar życia musi być chroniony i otoczony opieką w każdych okolicznościach. Każde dziecko jest cennym darem Boga, zasługującym na szacunek wszystkich ludzi."

Przypomniał, że księży obowiązuje celibat, który ma być narzędziem do tego, aby w zupełności poświęcić się służbie Kościołowi i ludziom, którzy zostaną im powierzeni. Kiedy jednak zdarzy się, że ksiądz zostanie obdarzony darem potomstwa, według kardynała powinien poświęcić się temu, aby zapewnić opiekę dziecku i matce, uważa, że w takiej sytuacji ochrona życia dziecka jest priorytetem.

Papieska Komisja ds. Ochrony Nieletnich otrzymuje korespondencje dotyczącą przypadków księży i ich dzieci. Kardynał, jako jej członek, poinformował że rozstrzyganie konkretnych przypadków nie leży w kompetencjach Komisji. Służy ona jedynie jako organ doradczy Ojca Świętego i nie posiada takiego mandatu do angażowania się w indywidualne sprawy.

DEON.PL POLECA


Komisja powstała w celu proponowaniu środków do walki z wykorzystywaniem seksualnym osób nieletnich w Kościele. Wspiera diecezje i zakonu na całym świecie w programach edukacyjnych i szkoleniowych przeciwdziałających nadużyciom seksualnym.

Kardynał tak podsumowuje tą decyzję Komisji: "z uznaniem znaczenia tych spraw, które miały głęboki wpływ na życie dzieci, ich matek i ogół społeczeństwa, Komisja postanowiła skierować te sprawy do Stolicy Apostolskiej w celu dalszego zbadania".

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Michał Kociołek

Usuń z drogi znaki zawracania

Postanowiłem napisać o wszystkim, co wydarzyło się w moim życiu, bo fakt, że mogę to robić, jest dowodem, że warto walczyć do końca.

Nieważne, od czego zaczynasz. Nie czekaj, marzenia nie spełnią...

Skomentuj artykuł

Jeden z najbliższych doradców papieża nt. obowiązków księży, którzy mają dzieci
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.