Jedna trzecia francuskich biskupów w kwarantannie w związku z koronawirusem

Jedna trzecia francuskich biskupów w kwarantannie w związku z koronawirusem
(fot. cathopic.com)
1 rok temu
KAI / kk

Jeden z biskupów francuskich, obecny podczas wizyty ad limina w Watykanie uzyskał wynik pozytywny na obecność koronawirusa, według informacji uzyskanych przez portal tygodnika „La Vie”. W związku z tym jedna trzecia francuskiego episkopatu jest izolowana.

Ze względu na środki ostrożności związane z koronawirusem wizyty ad limina biskupów francuskich w Watykanie musiały zostać skrócone i ograniczone. Tak więc tylko jedna grupa - z zachodniej Francji - mogła spotkać się z Ojcem Świętym i niektórymi przedstawicielami dykasterii Kurii Rzymskiej w dniach od 9 do 15 marca. Ale jeden z 29 obecnych w tej pierwszej grupie biskupów uzyskał wynik pozytywny na obecność Covid-19. Biskupi, którzy byli w jego towarzystwie, znajdują się zatem w sytuacji odosobnienia i muszą podjąć wszelkie niezbędne środki ostrożności dla siebie i otaczających ich osób.

Ordynariusz francuskiej diecezji Angers bp Emmanuel Delmas zakażony koronawirusem odczuwał pierwsze symptomy choroby już podczas ubiegłotygodniowej wizyty w Rzymie, gdzie uczestniczył w wizycie ad limina w gronie 29 francuskich hierarchów.

Informację na ten temat podaje w oficjalnym komunikacie diecezja Angers. Wynika z niego, że stan hierarchy jest dobry i nie budzi niepokoju, a od momentu przyjazdu bp Delmas znajduje się w odizolowaniu.

Bp Delmas wezwał wiernych do ostrożności i modlitwy, zwłaszcza w intencji osób starszych, chorych i personelu medycznego.

Wiadomość ta ma istotne znaczenie, ponieważ podczas swej wizyty francuscy pasterze spotkali się z papieżem Franciszkiem, a także prefektami dykasterii. Podjęto jednak środki ostrożności, szczególnie podczas trwającego dwie i pół godziny spotkania z papieżem, gdzie biskupi byli oddzieleni od Franciszka na ponad metr. Jednak wszyscy mogli uścisnąć jemu rękę. Spotkania z szefami dykasterii odbywały się nie w biurach, ale w sali Pałacu Apostolskiego.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
oprac. Karol Wilczyński
14,00 zł
19,99 zł

Pięć słów, które mogą zmienić wszystko

„Jezu, Ty się tym zajmij – i wszystko jasne. Cudowna modlitwa, dzięki której rozwiążą się wszystkie moje problemy”.

Ale czy na pewno? I czy na pewno zadziała w taki...

Skomentuj artykuł

Jedna trzecia francuskich biskupów w kwarantannie w związku z koronawirusem
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.