Jego miłość może uzdrowić nasze rodziny

Jego miłość może uzdrowić nasze rodziny
(fot. shutterstock.com)
KAI / slo

Tylko Bóg i Jego Miłość mogą uzdrowić nasze rodziny - podkreślił abp Henryk Hoser. Świąteczne spotkanie diecezjalnego Duszpasterstwa Rodzin zainaugurowała 7 stycznia uroczysta Msza św. w katedrze św. Michała Archanioła i św. Floriana na warszawskiej Pradze.

W czasie liturgii bp warszawsko-praski zwrócił uwagę na to, że fundamentem budowania wzajemnych relacji między małżonkami jest ich więź z Bogiem, który jest miłością.

- Ci wszyscy cierpiący na różnego rodzaju dolegliwości, choroby czy paraliż, do których przyszedł Chrystus obchodząc Galileę, są dziś w naszych rodzinach. Tymczasem w coraz bardziej poganiającym świecie ludzie nie szukają już pomocy i uzdrowienia u Boga. Naiwnie wyobrażają sobie, że własnymi siłami są w stanie rozwiązać swoje egzystencjalne problemy. Niestety tak się nie dzieje, bo są na to za słabi i za mało oświeceni, by jasno widzieć sytuację i odróżnić dobro od zła, szukając w ten sposób właściwych rozwiązań - ubolewał abp Hoser.

Dodał, że odrzucenie Boga prowadzi do śmierci małżeństwa i rozpadu rodziny. - Bóg jest Miłością, wyrzucenie Go więc ze wzajemnych odniesień sprawia, że ludzie powoli się od siebie oddalają, a między nimi pojawia się obojętność, niechęć a niekiedy nawet nienawiść, a więc to, co jest przeciwieństwem miłości - tłumaczył.

Podkreślił, że kluczem do ratunku dla rodziny jest zwrócenie się do źródła, którym jest Bóg. Przecież to On stworzył rodzinę, wyposażył ją i nadał jej wartość sakramentalną by kształtowała świat, biorąc udział w tym, co nazywamy stwarzaniem - powiedział abp Hoser.

Po liturgii w podziemiach neogotyckiej katedry odbyło się świąteczne spotkanie w czasie którego złożono sobie życzenia i przełamano się opłatkiem. Wyrażając wdzięczność doradcom rodzinnym za ich trud i zaangażowanie bp warszawsko-praski powiedział, że praca z rodzinami i dla rodzin stoi w centrum duszpasterskiej troski Kościoła. - Bez stabilnej rodziny, czyli kościoła domowego, Kościół zanika. Stąd wasza praca jest dziś niezbędna, stanowi bowiem swego rodzaju prewencję mogącą zapobiec rozpadowi niejednego małżeństwa i rodzin - zauważył abp Hoser.

W ramach Duszpasterstwa Rodzin Diecezji Warszawsko-Praskiej zaangażowanych jest 120 doradców, którzy na co dzień służą swoją pomocą małżeństwom i narzeczonym w parafiach. Otwierane są także kolejne Parafialne Ośrodki Formacji Rodziny.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Jego miłość może uzdrowić nasze rodziny
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.