"Jest szansa, że jezuita porwany przez terrorystów z ISIS powróci do nas"

"Jest szansa, że jezuita porwany przez terrorystów z ISIS powróci do nas"
(o.Paolo Dall’Oglio SJ, fot. news.gesuiti.it)
jezuici.pl/Wojciech Żmudziński/ ed

Rewelacyjna wiadomość, w którą trudno uwierzyć. Jest szansa, że jezuita porwany przez terrorystów z ISIS powróci do nas - pisze Wojciech Żmudziński SJ.

Pojawiła się nadzieja, że nasz włoski współbrat, o. Paolo Dall"Oglio SJ, który został porwany przez ISIS w 2013 roku, żyje. Czekamy na potwierdzenie tej radosnej wiadomości. Trwają starania o jego uwolnienie.

DEON.PL POLECA
Wraz z nim są prawdopodobnie inni, którzy zostali porwani przed laty w Syrii: m.in. dziennikarz John Cantile i nowozelandzka pielęgniarka.

Medialne doniesienia potwierdził dzisiaj o. Antonio Spadaro SJ - redaktor naczelny La Civilta’ Cattolica. Nie mamy pewności, ale wszystko na to wskazuje, że misjonarz żyje. Potwierdził to libański dziennik Al-akhbar. Ojciec Paolo znany jest i bardzo ceniony przez syryjskich chrześcijan jako założyciel słynnej Wspólnoty al-Khalil w Deir Mar Musa.

Syria: jezuici, których (prawie) już nie ma >>

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek

Mądrość przychodzi z wiekiem

Oni najlepiej rozumieją, że życie czasem się komplikuje. Gdy popełniamy błąd, stają przy nas. Osoby starsze to nieocenieni doradcy. Upływający czas zabrał im młodość, lecz dał mądrość.

Ta jedyna w swoim...

Skomentuj artykuł

"Jest szansa, że jezuita porwany przez terrorystów z ISIS powróci do nas"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.