"Jesteście ważni dla Kościoła i społeczeństwa"

"Jesteście ważni dla Kościoła i społeczeństwa"
(fot. episkopat.pl)
7 lat temu
KAI / pz

Osoby życia konsekrowanego są ważne dla Kościoła, dla wydarzeń społecznych, dla biednych i zagubionych - mówi abp Józef Michalik w życzeniach na obchodzony dzisiaj Dzień Życia Konsekrowanego. Nagranie z wypowiedzią metropolity przemyskiego dostępne jest na stronie przewodniczącego KEP.

Abp Michalik stwierdza, że Dzień Życia Konsekrowanego to wielki dzwon na obudzenie zainteresowania i modlitwy wobec ludzi konsekrowanych. Zauważa, że obchodzone 2 lutego święto jest wyrazem pamięci o tych osobach i uznania dla ich pracy.

- W tym dniu modlimy się i składamy ofiary na zakony klauzurowe, żeby powiedzieć tym ludziom, że nie są sami, że są ważni dla Kościoła, dla wydarzeń społecznych, dla biednych i zagubionych, których szukają modlitwą czy swoim czynem.

Zdaniem przewodniczącego KEP "w tym dniu wszyscy spojrzymy nowym okiem na tych, którzy swoje życie pragną ofiarować Bogu i ludziom". Jednocześnie życzy wszystkim osobom życia konsekrowanego, żeby każdego dnia w swoim posługiwaniu odnajdywali jeszcze głębszy sens. - To jest możliwe, jeśli nasze życie będzie życiem prawdziwie chrześcijańskim i ludzi autentycznie zjednoczonych z Bogiem i między sobą - mówi abp Michalik.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

"Jesteście ważni dla Kościoła i społeczeństwa"
Komentarze (0)

Skomentuj artykuł

"Jesteście ważni dla Kościoła i społeczeństwa"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.