Jezuici apelują o wsparcie dla domu dziecka

Jezuici apelują o wsparcie dla domu dziecka
(fot. youtube.com / Fundacja Dzieło Pomocy Dzieciom)
youtube.com / pp

"W Żmiącej najważniejsze są dzieci. Są to sieroty i półsieroty, które zasługują na najfajniejsze wakacje" - podkreśla Artur Demkowicz SJ. 

Zaznacza, że od kilkunastu lat jezuici i przyjaciele organizowali piknik w Żmiącej, na którym zbierane były fundusze na wakacje dla dzieci. W tym roku, ze względu na pandemię koronawirusa, piknik nie mógł się odbyć. "Od 13 lat na wolontariat przyjeżdżali Amerykanie. W tym roku nie przyjadą, wolontariat będzie online. Dlatego pomyśleliśmy, że cały piknik zrobimy online" - mówi jezuita.  

DEON.PL POLECAPieniądze, które zbierane są za pośrednictwem strony zrzutka.pl, przeznaczone będą na dwa cele: pierwszy to wakacje dla dzieci, a drugi to budowa dla nich nowego domu. "Organizujemy tę zrzutkę, aby uśmiechów dzieci było jeszcze więcej" - dodaje Artur Demkowicz SJ. 

Zobaczcie apel: 

By pomóc wystarczy wejść na stronę zrzutka.pl i przekazać darowiznę. Liczy się każda złotówka!

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Brat Marek z Taizé, Piotr Żyłka

Spotkaj Boga w ciszy i prostocie

Mała, burgundzka wioska. Skromne zabudowania. Cisza. Spokój. Kontemplacja i modlitwa. To właśnie tu, od ponad siedemdziesięciu lat, przyjeżdżają tysiące młodych ludzi. Czego szukają? Co pragną zmienić? Dlaczego, nawet po...

Skomentuj artykuł

Jezuici apelują o wsparcie dla domu dziecka
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.