Uczniowie szkoły budowlanej remontują Dom Dziecka

Uczniowie szkoły budowlanej remontują Dom Dziecka
(fot. facebook.com)
1 rok temu
dobrewiadomosci.net.pl / pp

"Dosłownie spadli nam z nieba. Jesteśmy wzruszeni i pełni podziwu dla ich zaangażowania. To naprawdę wspaniali ludzie" - mówi ze wzruszeniem kierownik placówki, Ewa Kukla.

Szymon Ptaszkowski, Adrian Csorich, Kacper Mężyk i Dariusz Godawski to pomysłodawcy projektu „Kolorowy pokój dla szarego świata”, czyli remontu pomieszczeń Domu Dziecka w Placówce Opiekuńczo-Wychowawczej. Zaczęło się od pomalowania kilku pokoi, jednak młodzi mężczyźni postanowili zrobić o wiele więcej. Na własną rękę znaleźli sponsorów i rozpoczęli remont całego skrzydła. – Remontujemy dwie łazienki, kuchnię, jadalnie, klatkę schodową i dziesięć pokoi – komentuje Szymon Ptaszkowski.

W Domu Dziecka pracowali całe ferie zimowe, teraz remontem zajmują się po szkole i w weekendy.

– Jesteśmy w trakcie remontu i przygotowania placówki pod dwa Domy Dziecka. Dotychczas był to ośrodek interwencyjny. Niestety został nieco zniszczony i wymagał odświeżenia. Gdy chłopcy pojawili się w naszej placówce to od razu otrzymali zielone światło. Dosłownie spadli nam z nieba. Jesteśmy wzruszeni i pełni podziwu dla ich zaangażowania. To naprawdę wspaniali ludzie. Piękna inicjatywa. Jestem pod wrażeniem, jak zobaczyłam ich pracę. Nie wierzyłam, że tacy młodzi wykonują tak solidną pracę – mówi kierownik placówki pani Ewa Kukla

 

Zobaczcie więcej zdjęć z budowy:

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
25,83 zł
36,90 zł

Są takie momenty, kiedy brakuje nam tchu.
Są takie chwile, kiedy nie mamy już na nic sił.
Są takie dni, kiedy trudno nam dostrzec nadzieję.

Nadziejnik, który trzymasz w swoich rękach, jest właśnie...

Skomentuj artykuł

Uczniowie szkoły budowlanej remontują Dom Dziecka
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.