Jutro pogrzeb zamordowanego księdza z Francji

Jutro pogrzeb zamordowanego księdza z Francji
Fot. Milton Wiklund / unsplash.com
KAI / tk

Msza pogrzebowa zamordowanego o. Olivier'a Maire’a odbędzie się jutro po południu w bazylice św. Ludwika Marii Grignon de Montforta w Saint-Laurent-sur-Sèvre. Tego dnia w południe zabrzmią wszystkie dzwony kościelne w Wandei ku czci zakonnika ze zgromadzenia montfortanów.

Jego współbracia zakonni i parafianie przygotowali ceremonię pogrzebową, w czasie której czytane teksty i śpiewane pieśni skupione będą wokół miłości i miłosierdzia. – Zamiast pogrążać się w smutku i goryczy, chcemy uwypuklić przesłanie radości – tłumaczy jeden z parafian z Saint-Laurent-sur-Sèvre.

Trumna z ciałem duchownego, zamordowanego 9 sierpnia przez rwandyjskiego imigranta, spocznie na miejscowym cmentarzu w kwaterze montfortanów.
W pogrzebie uczestniczyć będą: senator z Wandei Bruno Retailleau, przewodniczący rady departamentalnej Wandei Alain Lebœuf i prefekt Wandei Benoît Brocart.

Od strony logistycznej organizatorów pogrzebu wspiera gmina Saint-Laurent-sur-Sèvre, którego mer Éric Couderc przerwał wakacje i przyjechał, by czuwać nad zamknięciem dla ruchu niektórych ulic, wyznaczeniem dodatkowych parkingów dla uczestników pogrzebu itd. – Niezwykle ceniłem o. Oliviera Maire’a – podkreśla mer.

W katedrze w Luçon (Saint-Laurent-sur-Sèvre leży na terenie tej diecezji) i w niektórych kościołach Wandei zorganizowano czuwania modlitewne w intencji zabitego kapłana. Trwa też czuwanie przy jego trumnie, wystawionej w kaplicy Ducha Świętego w Saint-Laurent-sur-Sèvre.

DEON.PL POLECA

Źródło: KAI / tk

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Jan Paweł II, kard. Stefan Wyszyński

Słowa, które zmieniają świat

Listy dwóch wielkich przywódców – Jana Pawła II i kardynała Stefana Wyszyńskiego – zaskakują swoją mocą i aktualnością. Ich słowa wpłynęły na rozwój wypadków w Polsce i na świecie. W tej...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Jutro pogrzeb zamordowanego księdza z Francji
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.