Kair: nowy klasztor zakonu benedyktynów

Kair: nowy klasztor zakonu benedyktynów
(fot. shutterstock.com)
KAI / ml

Misjonarze benedyktyni z bawarskiego opactwa St. Ottilien zamierzają założyć klasztor w Egipcie jako sygnał "przeciwko zmniejszającej się liczbie chrześcijan na Bliskim Wschodzie".

- Dlatego nasz projekt zyskał w Kościele wiele wsparcia, również ze strony Stolicy Apostolskiej - powiedział niemieckiej agencji katolickiej KNA opat-prezes niemieckich benedyktynów Jeremias Schröder.

DEON.PL POLECA
Obecnie zakonnicy mają swój dom na przedmieściach Kairu. Drugim miejscem ich działalności będzie gospodarstwo rolne w pobliżu Kanału Sueskiego, dzięki czemu będą mogli być samowystarczalni. Od 2018 r. będzie też mogło służyć jako nowicjat, powiedział o. Schröder.

Opat-prezes misjonarzy-benedyktynów opowiedział też, że idea założenia powstała po tym, jak kenijski benedyktyn pojechał do Kairu na studia. Co pewien czas przychodzili tam do niego młodzi koptyjscy katolicy pragnący prowadzić życie monastyczne. "Takiej możliwości dotychczas nie było, więc teraz chętnie pomożemy ją spełnić", powiedział o. Schröder.

DEON.PL POLECA

Obecnie trzech młodych katolików koptyjskich pragnie wstąpić do zakonu benedyktynów, dwaj z nich przebywają już w nowicjacie w Kenii. Jeden z tych młodych ludzi przetłumaczył po raz pierwszy zakonne reguły św. Benedykta na arabski.

Na gospodarstwo koło Kanału Sueskiego oraz na dom w Kairze benedyktyni wydali na razie pół miliona euro. Zakonnicy liczą się z tym, że koszty będą leszcze wyższe, dlatego liczą na ofiarność darczyńców.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Kair: nowy klasztor zakonu benedyktynów
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.