Kanada: ogromne zainteresowanie przyjazdem papieża Franciszka

Kanada: ogromne zainteresowanie przyjazdem papieża Franciszka
Fot. PAP/EPA/CLAUDIO PERI
KAI / tk

Ogromnym zainteresowaniem cieszy się nadchodząca podróż apostolska papieża Franciszka do Kanady. Oprócz licznych komentarzy w mediach i społeczeństwie, dowodzi tego fakt, że 2 tyś. wejściówek, dostępnych na papieską Mszę św. w Quebecu, zostało zarezerwowanych w niespełna kwadrans.

- Spodziewaliśmy się tego, bowiem w ubiegłym tygodniu w Edmonton także rozeszły się one bardzo szybko - komentuje Valérie Roberge-Dion, odpowiedzialna za komunikację w archidiecezji Québecu.

2 tyś. wejściówek do sektorów przed narodowym sanktuarium św. Anny de Beaupré, w którym Franciszek będzie przewodniczył Eucharystii 28 lipca, zniknęło z sieci w ciągu 10 minut, podobnie, jak 10 tyś. bezpłatnych miejsc na Mszę św. w Edmonton, którą papież odprawi 26 lipca - które również zostały zarezerwowane w niespełna kwadrans. W związku z ogromny zainteresowaniem papieską wizytą, w Kanadzie pojawili się też spekulanci i oszuści, próbujący odsprzedawać bezpłatne wejściówki, przed czym przestrzegają organizatorzy pielgrzymki papieża Franciszka.

Większość wejściówek podczas Mszy św. w Quebecu zarezerwowana jest dla rdzennych mieszkańców Kanady: przed sanktuarium jest to aż 7 z 10 tyś. miejsc, a wewnątrz świątyni 1,4 tyś. Sama wizyta papieża jest bowiem kontynuacją procesu pojednania Kościoła katolickiego z rdzennymi mieszkańcami Kanady, którego ważnym elementem było przyjęcie przez papieża w Watykanie kanadyjskich delegacji.

DEON.PL POLECA

Papieska wizyta w Kanadzie potrwa od 24 do 30 lipca i, pomimo spekulacji, wiele wskazuje na to, że nie zostanie odwołana, w przeciwieństwie do dwóch ostatnich podróży apostolskich, które nie doszły do skutku ze względu na stan zdrowia papieża, tj. pielgrzymki do Libanu, a także do Republiki Demokratycznej Konga i Sudanu Południowego. Franciszek ma odwiedzić w Kanadzie cztery miasta: Edmonton, Maskwacis, Quebec i Iqaluit.

Źródło: KAI / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Stefan von Kempis

Daj się rozpalić Słowu

Stary i zniszczony egzemplarz Biblii towarzyszy Franciszkowi od kilkudziesięciu lat. To najcenniejszy skarb naszego papieża, świadek jego radości i płaczu, prawdziwe źródło jego Ewangelicznej energii. Dla Franciszka Biblia nie jest pięknym...

Skomentuj artykuł

Kanada: ogromne zainteresowanie przyjazdem papieża Franciszka
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.