Papież Franciszek uda się do Asyżu na spotkanie z młodzieżą, gdzie podpisze „Pakt”

Papież Franciszek uda się do Asyżu na spotkanie z młodzieżą, gdzie podpisze „Pakt”
Fot. Grzegorz Gałązka
KAI / tk

W sobotę, 24 września papież uda się Asyżu, na spotkanie z młodzieżą w ramach wydarzenia „Economy of Francesco”, a następnego dnia, w niedzielę 25 września uda się do Matery, na zakończenie Włoskiego Kongresu Eucharystycznego – poinformowało Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej.

Głównym wydarzeniem podróży do Asyżu 24 września będzie spotkanie Ojca Świętego z młodzieżą, której przedstawiciele opowiedzą Franciszkowi o swoich doświadczeniach. Papież natomiast wygłosi do niej przemówienie i podpisze „Pakt”.

DEON.PL POLECA
Natomiast w niedzielę 25-go września w należącej do regionu Basilicata na południu Włoch Materze Franciszek spotka się w katedrze z uchodźcami, a następnie na centralnie położonym Piazza Matteotti sprawować będzie Mszę św. na zakończenie Włoskiego Kongresu Eucharystycznego.

Obydwie podróże Franciszek odbędzie na pokładzie śmigłowca, wylatując rano z Watykanu i wracając w godzinach wczesno popołudniowych.

Źródło: KAI / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Stefan von Kempis

Daj się rozpalić Słowu

Stary i zniszczony egzemplarz Biblii towarzyszy Franciszkowi od kilkudziesięciu lat. To najcenniejszy skarb naszego papieża, świadek jego radości i płaczu, prawdziwe źródło jego Ewangelicznej energii. Dla Franciszka Biblia nie jest pięknym...

Skomentuj artykuł

Papież Franciszek uda się do Asyżu na spotkanie z młodzieżą, gdzie podpisze „Pakt”
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.