Kanadyjscy biskupi uruchamiają system zgłaszania nadużyć seksualnych

Kanadyjscy biskupi uruchamiają system zgłaszania nadużyć seksualnych
Fot. depositphotos.com
1 miesiąc temu
KAI /kb

Z inicjatywy kanadyjskich biskupów rusza system zgłaszania nadużyć seksualnych popełnianych przez księży. 

Zgłoszeń można dokonywać, również anonimowo, na stronie internetowej jak i telefonicznie.

Dwujęzyczny system sfinansował kanadyjski episkopat. „Serwis jest efektem zaangażowania biskupów w walkę z nadużyciami seksualnymi wśród duchownych oraz efektem ich troski o uzdrowienie i sprawiedliwość dla ofiar” – czytamy w komunikacie episkopatu.

System jest konkretną odpowiedzią na motu proprio „Vos estis lux mundi”, opublikowane dwa lata temu, w którym Papież Franciszek wezwał diecezje na całym świecie do ustanowienia stabilnych i łatwo dostępnych systemów składania doniesień o nadużyciach.

„To dodatkowe narzędzie, dostępne w całej Kanadzie, będzie istnieć obok systemów lokalnych i tym samym zwiększy szanse na wykrycie sprawców i uzdrowienie poszkodowanych. System jest nakierowany na dobro ofiar, usuwa wiele barier, które do tej pory uniemożliwiały ujawnienie przemocy” – wyjaśnia Delphine Collin-Vézina, szefowa kanadyjskiego stowarzyszenia zajmującego się zapobieganiem nadużyciom wobec dzieci i młodzieży, które zaangażowało się w projekt.

Przypadki nadużyć seksualnych wśród duchownych można zgłaszać na stronie internetowej www.BishopReportingSystem.ca, jak i telefonicznie, pod bezpłatnym numerem 1-866-892-3737, który jest dostępny z każdego miejsca w Kanadzie, 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

System działa na poufnej i bezpiecznej platformie ClearView ConnectsTM, opracowanej przez ClearView Strategic Partners, co zapewnia anonimowość i bezpieczeństwo osobie zgłaszającej.

Źródło: KAI / kbw

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Betty Drescher, John Drescher
24,43 zł
34,90 zł

Każdy dzień to okazja, żeby pokochać na nowo

Jedną z najtrafniejszych definicji miłości wypowiedział ktoś, kto miał za sobą wiele lat małżeństwa: „Miłość jest tym wszystkim, przez co się razem przeszło”.

John i Betty Drescherowie...

Skomentuj artykuł

Kanadyjscy biskupi uruchamiają system zgłaszania nadużyć seksualnych
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.