Kapelani więzienni dziękują za świadectwo śp. kard. Pella

Kapelani więzienni dziękują za świadectwo śp. kard. Pella
Śp. kard. George Pell - Kerry Myers, CC BY 2.0 www.creativecommons.org, via Wikimedia Commons
KAI / pzk

Zmarły we wtorek wieczorem kard. George Pell był w przeszłości metropolitą Melbourne i Sydney, gospodarzem Światowych Dni Młodzieży w 2008 r. Za pontyfikatu papieża Franciszka jako prefekt Sekretariatu ds. Ekonomii był głównym wykonawcą reformy watykańskich finansów. W powszechnej świadomości zapisało się jednak jego bezpodstawne uwięzienie, porównywane do sprawy Dreyfusa z końca XIX w.

Fałszywie oskarżony o molestowanie nieletnich kard. Pell spędził w australijskim więzieniu 404 dni. Świadectwo wiary, jakie dał w tych dramatycznych okolicznościach jest dziś szczególnym umocnieniem dla więźniów – twierdzi ks. Raffaele Grimaldi, przełożony kapelanów więziennych we Włoszech.

„Kard. Pell dał wielkie świadectwo i jest ono wielką pomocą przede wszystkim dla wielu ludzi, którzy zostali niesprawiedliwie uwięzieni. Wszystko to, o czym pisze w swym dzienniku więziennym, jego droga wiary, modlitwa, oparcie, które znajdował w spotkaniu z Panem Bogiem, ta relacja z Panem, która nigdy nie słabła, nawet w chwilach odosobnienia, przez ponad 400 długich dni w dwóch więzieniach, wszystko to dodaje dziś siły tym, którzy nadal znajdują się w więzieniu, zarówno niewinnym, jak i przestępcom. (…) Kiedy opowiadamy te historie naszym więźniom, czują się pokrzepieni. I to również ci, którzy słusznie zostali osądzeni, lecz odbywają karę nie tylko po to, by odpokutować za popełnione zło, lecz by się podnieść. Świadectwo kard. Pella jest źródłem siły i zachętą dla wszystkich, którzy cierpią w więzieniu” - podkreśla ks. Grimaldi.

Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej podało datę pogrzebu kard. Georga Pella. Odbędzie się on w sobotę 14 stycznia o godz. 11.30 w Bazylice Watykańskiej. Mszy przy ołtarzu katedry będzie przewodniczył kard. Giovanni Battista Re, dziekan Kolegium Kardynalskiego. Papież Franciszek poprowadzi ostatnie obrzędy pogrzebowe.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Leszek Śliwa

Kto był najważniejszym człowiekiem w życiu papieża Franciszka?
Co to jest milonga i dlaczego uwielbiał ją młody Jorge?
Co stało się 21 września 1953 r.?
Jakie są ulubione książki i filmy Franciszka?

Skomentuj artykuł

Kapelani więzienni dziękują za świadectwo śp. kard. Pella
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.