Kard. Barbarin: owoce Roku Miłosierdzia są wspaniałe

Kard. Barbarin: owoce Roku Miłosierdzia są wspaniałe
(fot. youtube.com)
KAI / pk

Owoce zakończonego w listopadzie Roku Miłosierdzia są wspaniałe - powiedział kard. Philippe Barbarin w rozmowie z agencją I.Media.

Arcybiskup Lyonu jest specjalnym wysłannikiem papieża Franciszka na IV Światowy Kongres Miłosierdzia, jaki rozpoczyna się dziś w Manili. Poprzednie tego typu wydarzenia odbyły się w Rzymie (2008), Krakowie (2011) i Bogocie (2014).

Według francuskiego hierarchy, słowo "miłosierdzie" do niedawna "prawie nigdy nie pojawiało się na ustach chrześcijan, bądź to z powodu pychy - nie potrzebuję miłosierdzia! - bądź dlatego, że było nieco staroświeckie". Teraz "wszyscy zrozumieli", że zajmuje ono centralne miejsce w Biblii, począwszy od Księgi Wyjścia, gdy Bóg usłyszał krzyk swego ludu w niewoli egipskiej i zstąpił, by go wybawić, aż po przypowieść o miłosiernym Samarytaninie, która "streszcza całą misję Jezusa", a dla nas, jego uczniów, jest przykładem do naśladowania.

Kard. Barbarin zauważył, że w Ewangeliach jest 40 przypowieści, ale gdy zapytamy ludzi, okaże się, że ich ulubionymi są zdecydowanie te o miłosiernym Samarytaninie i o synu marnotrawnym, "gdyż są właśnie wielkimi przypowieściami o miłosierdziu".

DEON.PL POLECA


Nadzwyczajny Rok Święty Miłosierdzia, ogłoszony prze papieża Franciszka, trwał od 8 grudnia 2015 do 20 listopada 2016 r.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Kard. Barbarin: owoce Roku Miłosierdzia są wspaniałe
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.