Kard. Bertone prosi zakony o modlitwę

Kard. Bertone prosi zakony o modlitwę
(fot. Wulfstan / wikipedia.pl / CC BY-SA 3.0)
Logo źródła: Radio Watykańskie Radio Watykańskie / pz

Benedykt XVI prosił wszystkich wiernych, by modlili się, gdy złoży urząd Piotrowy, i oczekiwali z ufnością na przyjście nowego Papieża. W sposób szczególny prośba ta dotyczy osób konsekrowanych prowadzących życie kontemplacyjne - napisał do nich watykański sekretarz stanu. Kard. Tarcisio Bertone skierował 21 lutego list do żeńskich i męskich klasztorów kontemplacyjnych na całym świecie.

Ojciec Święty "jest pewny, że wasze klasztory są cennym źródłem tej rozmodlonej wiary, która przez wieki towarzyszy Kościołowi i go wspiera - pisze kardynał sekretarz stanu. - Przyszłe konklawe będzie mogło liczyć w sposób specjalny na nieskazitelną czystość waszej modlitwy i wielbienia Boga".

Kard. Bertone zwraca uwagę, że Benedykt XVI daje nam najbardziej znamienny przykład takiej duchowej postawy. Po tym, jak "sterował Łodzią Piotrową wśród fal historii, postanowił oddać się nade wszystko modlitwie, kontemplacji Najwyższego Pana i refleksji". Watykański hierarcha zapewnia też o wdzięczności Papieża dla zakonów kontemplacyjnych za modlitewną pamięć o nim.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Kard. Bertone prosi zakony o modlitwę
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.